סימני אזהרה להתמוטטות מחשבים

המציאות המפחידה בנוגע לקריסת מחשבים היא שסימני האזהרה מועטים-אם הם קיימים בכלל-וגם כשאתה יודע מה לחפש, סימנים אלה יכולים להיות מאוד קשים לזיהוי.

מסיבה זו, גיבוי מחשבים נחוץ מדי יום, מכיוון שכמעט בלתי אפשרי לדעת אם או מתי הכונן הקשיח שלך נמצא בסיכון להתרסקות קרובה.

לעתים קרובות אני שומע לקוחות פוטנציאליים אומרים בביטול: "ובכן, הרגע קניתי את המחשב הזה לפני זמן לא רב מדי-הוא כמעט לגמרי חדש-אז אני לא צריך לדאוג לגבי גיבוי עדיין."

ואז אני מספר להם על גוגל, הבעלים הגדול ביותר של כוננים קשיחים במחשב בעולם.

בפברואר 2007 פרסמה Google Inc. מחקר שערכו במחשבים שלהם מגמות כשל באוכלוסיית כונני דיסקים גדולים. על פי מחקר זה, שהיה הנרחב ביותר מסוגו שהסתיים אי פעם, סביר להניח שכוננים קשיחים ייכשלו אם הם בני פחות מ -3 חודשים, או יותר משנתיים. בעיקרון, אם אתה חושב שגיבוי מחשבים אינו נחוץ מכיוון שהמחשב שלך חדש, אתה עלול לקבל הלם נוראי.

אבל אם אתה עדיין מתכוון להמתין מכל אמצעי הזהירות עד שתוכל להבחין באופן אישי בבעיה במחשב שלך, ישנם כמה סימנים שאם אתה בר מזל מספיק כדי להבחין בהם-עשוי להצביע על כך שהמחשב שלך נמצא במצב סכנה קרובה לתאונה קריטית. עם זאת, אני רוצה להדגיש שאזהרות אלה עשויות להיות ברורות או לא. היעדרם של סימנים אלה או כולם, לא אומר שהכונן הקשיח שלך ברור.

זכור: קריסת כונן קשיח יכולה לקרות באופן בלתי צפוי בכל רגע נתון, והסבירות שתראה שהיא מגיעה היא קטנה עד כדי גיחוך, ובוודאי לא שווה את הסיכון. הפעלת העסק שלך במחשב ללא גיבוי יומי אוטומטי מחוץ לאתר היא מתכון לפשיטת רגל, שכן למעלה מ -70% מהחברות הסובלות מאובדן נתונים גדול יוצאות מהעסק בתוך שנה.

עם זאת, להלן מספר סימני אזהרה שעשויים להצביע על כך שהמחשב שלך נמצא בסיכון לכישלון בכונן הקשיח:

1. אתחול המחשב איטי (נדלק).

אם אתה מבחין שהמחשב שלך אינו מתחיל לפעול די מהר כפי שהוא עושה בדרך כלל, ולא ניתן לייחס את הירידה הזו להתקנת תוכנת אנטי וירוס חדשה, ייתכן שהכונן הקשיח שלך סובל מחסימות/מגזרים גרועים.

הכונן הקשיח שלך מכיל דיסקי מתכת מצופים מגנטית שסובבים במהירות של כ -5400 פעמים בדקה. אם דיסקים אלה (או הציפוי שלהם) ייפגעו בדרך כלשהי, סביר שכשל קטסטרופלי תוך 6 חודשים.

2. המחשב שלך מתחיל להסתובב, ו/או להרעיש.

שינוי בדרך שבה נשמע המחשב שלך יכול להצביע על כך שהדיסקים בכונן הקשיח מתקשים להשלים את סיבובם. זכור: למחשב שלך יש חלקים נעים, וחלקים אלה ממוקמים קרוב מאוד זה לזה. כתמי אבק, שאינם נראים לעין האנושית, עלולים לפגוע בדיסקים אלה ולמנוע את תנועתם, שלא לדבר על אצבעות המתכת התומכות בדיסקים אלה.

3. המחשב שלך נתקל בשגיאת קריאה/כתיבה, או מציין שדיסק לא הגיב.

על פי המחקר של Google Inc. שהוזכר לעיל, כוננים קשיחים הם בעלי סיכוי גבוה פי 30 להיכשל תוך 60 יום מרגע שחוו שגיאת סריקה ראשונית, מאשר כוננים שטרם קיבלו שגיאות כאלה.

אז איך אתה יכול להגן על המחשב שלך מפני קריסה?

1. מספר אחת הטוב ביותר הדרך להגן על המחשב שלך (ועל העסק שלך) היא לא לנסות להגן עליו מפני קריסה, אלא לתכנן שחזור נתונים לאחר קריסה.

הסיבה לכך היא שאין דרך להימנע מכשל של מחשב. כל שעליך לעשות הוא לחפש "גיבוי מחשבים אוטומטי" ואת שם העיר, המחוז או המדינה שלך, כדי להירשם לאחד משירותי האחסון המקוונים המאובטחים הרבים הקיימים.

2. נעזר בשירותיה של חברת שירותי IT בעלת מוניטין המציעה חוזי שירות חודשיים, ושני אותם ולבדוק את הכונן הקשיח שלך באופן קבוע.

ניקוי קבוע של הכונן הקשיח לא רק יאריך את חיי המחשב, אלא גם יקטין את הסיכון לאובדן נתונים.

3. בקש מהמחשב שלך לסרוק שגיאות וחסימות לא טובות.

המחשב שלך אולי לא מספיק אדיב כדי להתריע בפניך אוטומטית כאשר חלקים של הכונן הקשיח שלך ניזוקו, אך תוכל לבקש ממנו לסרוק בעיות. לשם כך, בצע את השלבים הבאים:

o לחץ לחיצה ימנית על המחשב שלי.

o בחר ניהול, המציג את תצוגת ניהול המחשבים המפוצלת בין צד ימין לשמאל.

o בצד שמאל חפש את מציג האירועים ולחץ על סימן החיבור משמאלו. רשימה תופיע למטה.

o לחץ על מערכת. רשימה תופיע בצד ימין של התצוגה.

o גלול מטה ברשימה כדי לחפש ערכי שגיאה אדומים מסוג "X". ערכים אלה מצביעים על בעיה קיימת.

o לחץ פעמיים על ערכי "X" האדומים כדי להציג את תצוגת מאפייני האירוע, שתספר לך יותר על השגיאה.

לסיום, אני מאוד ממליץ לך להתחייב, כרגע, לגבות את המחשב שלך באמצעות שירות אחסון מאובטח מחוץ לאתר. מחכה עוד יום אחד כדי להגן על העסק שלך, יכול להיות שיום אחד יהיה יותר מדי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.