סימפטומים של כשל בכונן הקשיח המוביל לאובדן נתונים

ישנם כמה סימנים מספרים לכך שהכונן הקשיח שלך עלול להיכשל ולכן אתה עלול לאבד את הנתונים שלך.

כישלון אתחול: לפעמים, אחד יכול להפעיל את המחשב והוא מסרב לאתחל. הדבר עשוי להתרחש כתוצאה מהדיסק הקשיח המכיל סקטורים לא טובים בדיסקים מסוימים ו/או אפילו נתוני רשומות אתחול פגומים. לרוב האתחול מתבצע מהדיסק הקשיח ואם יש בעיה בדיסק הקשיח, יהיה קשה לבצע אתחול תקין.

צלילים לא שגרתיים: במקרים מסוימים, כאשר המחשב פועל, ניתן יהיה להבחין בכמה קולות לחיצה יוצאי דופן (סחרור או זמזום), שיכולים להיות במרווחי זמן קבועים או לא סדירים. מומלץ כי ברגע שזה קרה יש לפנות למומחה מחשבים. צליל זה עשוי לבוא כתוצאה מזרוע מפעיל שבורה או כישלון של מנוע סרוו. הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לגבות באופן מיידי את הנתונים שלך ולפנות למומחה לשחזור נתונים במקרה שחלק מהנתונים ייעלמו.

המראה של "מסך כחול של מוות": כאשר מחשב פועל, ומסך כחול עם הרבה מידע כתוב עליו מופיע ובדרך כלל מופעל מחדש באופן אוטומטי. לזה אנו מכנים "מסך המוות הכחול". בדרך כלל מדובר בתוכנית שחזור קריסות המנסה לשחזר נתונים שאבדו. אחד הגורמים העיקריים להופעתו הוא כשל בכונן הקשיח. לכן, בפעם הבאה שהוא מופיע, בדוק בדיסק הקשיח שלך.

אין צליל קריאה/כתיבה: בכל פעם שקוראים/מאוחסנים נתונים מהתקן אחסון, בדרך כלל יש קצת צליל מהכונן הקשיח שמסמן קריאה או כתיבה. אם אין צליל אז זה עשוי להיות סימן לכך שיש בעיה בכונן הדיסק הקשיח. תופעה כזו עלולה להיגרם מחום מוגזם הנפלט מהמעבד הגורם להתרחבות של כמה רכיבים בתוך הכונן הקשיח ולנגוע ברכיבים אחרים בתוך הכונן הקשיח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.