סקירת תוכנת ההמראה להערכת בניה

כל כך הרבה פעמים אנשים רוצים למהר ולרכוש תוכנת הערכה או תוכנת המראה מבלי לנסות קודם להגדיר את תהליכי ההערכה הפנימיים שלהם. ברגע שתהליך האמידה מוגדר בבירור, אז ורק אז, אתה יכול באמת לנסות לחלק את התהליך למקטעים. אז לעתים קרובות הקטע הוא באמת המראה כמותי. המראה ממה שאתה עשוי לתהות? זה כמו שאלת מיליון הדולר. מאמר זה ידבר על תהליך תוכנת ההמראה אשר בדרך כלל קשור להערכת תהליכי תוכנה. תהליך תוכנת ההמראה יכול לעתים להיות המראה של חומרים עבור אנשים מסוימים, ורבים אחרים, תהליך ההמראה של מערכות נרחבות ליצירת אומדנים או הצעות. סקירה או השוואה זו לא תנסה להסביר את תהליך תוכנת ההערכה אלא תביא לך חשיבה ממשית בכמות תקפה בקרב אומדנים בחיפוש אחר איזה מוצר חושב כמוך. אלו הן דעותיו של המחבר.

אסקור ואשווה 3 סוגים של מוצרי מדידה להמראה:

חשוב ביותר לציין שמדובר בתכניות המראה בלבד, ולא בהערכות תוכניות.

1) תכנית סוויפט

2) המראה על המסך באמצעות תוכנת On Center

3) תוכנת ההמראה האלקטרונית

לכל שלושת המוצרים יש את נקודות החוזק שלהם, עם זאת, Planswift וההמראה על המסך הם מוצרים העומדים בפני עצמם וההמראה של התוכנית האלקטרונית למעשה משולבת באופן דינמי בשידור חי עם Microsoft Excel מה שאומר שהיא מתחילה ונגמרת ושומרת ב- Excel. כולם משתלבים עם Excel, עם זאת, יהיה עליך להעריך את תהליך החשיבה שלך ולהחליט איזה משלושת המוצרים זרימת העבודה תחשוב בנוסח האופן שבו אתה חושב. למשל, מה הדבר הראשון שאתה עושה כשאתה מקבל סדרה של תוכניות? בדרך כלל, אתה מתחיל לדפדף בתוכניות כדי לראות עד כמה הפרויקט מעורב ואיזה סוג עבודה אתה רואה שהוא אטרקטיבי עבור החברה שלך. ואז כשאתה מחליט שאתה הולך להעריך את התפקיד הזה, לעתים קרובות יותר, אתה מתחיל כמו 80% מהחברות בעולם הבנייה להעריך על ידי פתיחת גיליון האלקטרוני של Excel להמראה. אתה משנה את שם הגיליון האלקטרוני שלך לעבודה או לפרויקט החדש, ותצא לדרך בהמראה. כאן ההבדלים הם:

ב- Planswift אתה מחליט על איזה ציור אתה עושה ואז אתה מבצע מדידה של פריט שאתה רוצה לבצע המראה על התוכנית. לרוע המזל, לא כך בדיוק חושב מעריך. Planswift אכן נותן לך את היכולת להוסיף סוג של פריט המראה על המנוסה על ידי מתן שמות שלו ולאחר מכן לבצע את ההמראה שלו; תהליך מעט מאוד ידני ואיטי. הם גם מספקים לך את היכולת ליישם סוג הרכבה בהמראה כדי לצבור כמויות פריטים במכלול זה. לא בדיוק כמו שמעריך חושב. זה מאלץ אותך לקפוץ למסכים שונים מה שמאט את התהליך. בדרך כלל, ההתחלה העיקרית של תהליך ההמראה של מישהו, או שחלק מהאנשים יחשבו על זה כגישת רשימות, היא להתחיל בגיליון האלקטרוני שלך עם הפריטים שלך. פריטים אלה יכולים להיות פריטי חומר או יכולים להיות פריטי מערכת הרכבה בהיקף. כך או כך, בהתחלה עם גיליון אלקטרוני ראשי למשל ב- Excel, מעריכים רבים רואים בכך מפחית סיכונים, לא לשכוח דברים שהם בדרך כלל ממריאים. מכיוון ש- Planswift היא תוכנית המראה עצמאית, היא בדרך כלל שומרת את תמונות ההמראה שלך ב- Planswift במקום ההערכה שלך ב- Excel, אם Excel היא מערכת ההערכה שלך. אם אתה משתמש ב- Excel, עליך לשמור ידנית את מספרי מדידת ההמראה שלך ב- Excel ואת תמונות ההמראה שלך ב- Planswift או במקומות אחרים, רק לא ב- Excel שבו כמות ההמראה נמצאת. שוב, אם אתה רוצה להשתלב עם Excel, הם מאלצים אותך לייצא או לייבא פריטי המראה מאקסל במקום להיות משולבים באופן דינמי בשידור חי ל- Excel. עם זאת יש להם את היכולת לזרוק את הכמות הנמדדת מ- Planswift לכל גיליון אלקטרוני של Excel או מסמך Word. המטרה העיקרית או המוקד העיקרי של תוכנית זו היא מדידה, ולכן היא עושה עבודה טובה בתפקוד זה. רוב הפונקציות האחרות דורשות ממך לקפוץ מסכים שונים, ובעצם אתה מאבד את המחשבה על המקום שבו אתה נמצא. יש כמה תכונות שמנסות לטפל בתהליך האמידה, אולם ישנן תכונות רבות שחסרות כדי ש- Planswift תהיה מערכת הערכה מלאה; זה לֹא אחד. Planswift אכן משתלבת עם מערכת ההערכה המובילה Sage Timberline, אך האינטגרציה חלשה. מאחר שכוחו של טימברליין נמצא בהמראה בהרכבה ובמקום בו מתגוררים רוב האומדנים בטימברליין, Planswift אינה נותנת לאומדן את היכולת להוסיף כמויות של פריטים שונים של Timberline או פריטים חד פעמיים שצריך להוסיף לטוס למכלול בזמן שהם נמצאים ב- Planswift. במסך הראיון של טימברליין, ותוך כדי שהוא נמצא בשלב המדידה. Planswift אכן מאפשרת למחוק פריטים שנוצרו מהרכבה וכן להתאים את כמויות פריטי ההרכבה במסך אחר. שוב, כדי לבצע את כל זה, אתה נאלץ לקפוץ למסכים שונים. אף הרכבה לעולם אינה מושלמת בשום מערכת הערכה מכיוון שתנאי הפרויקט תמיד שונים באופן ייחודי, ולכן הצורך להוסיף פריטים למכלול הוא חשוב ביותר. כי הוספת פריטים וכמויות נלוות היא דרישה מוחלטת שכל אומדן בדרך כלל צריך לעשות במהלך שלב המדידה וההערכה בהמראה; משהו ש- Planswift נאבק איתו בקשר להערכת Timberline. Planswift אכן מאפשרת שליחה ישירה של מדידות ל Timberline הערכת פריטים ומכלולים בזמן Timberline Estimating, בדיוק כפי שהיית עושה עם לוחות המדידה הישנים של דיגיטייזרים. הדרכה, תמיכה ותחזוקה הם נוספים עבור Planswift. ההמראה במסך על ידי תוכנת On Center ו- Planswift גובות את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאה מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרשיון אחד.

ההמראה על המסך On Center היא האבא הגדול של מוצרי ההמראה בתוכנה בגלל העובדה שזה היה הכי הרבה זמן. On Center מזהה כי ההמראה במסך היא בעיקר תוכנית מדידה. לכן יש להם תוכנית הערכה נפרדת בשם QuickBid למי שרוצה תוכנית הערכה. On Center לא מנסה להערים עליך לחשוב שמדובר במערכת הערכה. בהמראה על המסך, אתה גם מחליט על איזה ציור אתה נמצא ואז אתה מבצע את מדידת התוכנית. אך לפני שתתחיל, תוכל לטעון סט סגנונות של דברים שאתה בדרך כלל ממריא או מודד מהספרייה שלך. נראה כי תהליך זה מסובך פחות מזה של Planswift. ההמראה על המסך אכן נותנת לך את היכולת להוסיף סוג של פריט ההמראה תוך כדי מתן שמות שלו ולאחר מכן ביצוע ההמראה שלו; גם תהליך ידני ואיטי. התוכנית אכן מגיעה עם תכונות רבות המתמקדות בעיקר במדידה פשוטה ועד בעיות מדידה מתקדמות וכל זאת תוך הקפדה על פרטים על ניווט קל לתהליך ההמראה. On Center עושה בזה עבודה טובה מאוד. עם זאת, נראה שיש ניתוק מחשבה מפריטי גיליון אלקטרוני של Excel בהם תוכל להשתמש לאומדן ו/או הצעות. האינטגרציה ל- Microsoft Excel אינה קישור חי דינמי, יותר כמו מחשבה מאוחרת לדעתי. כן, תוכל ליצור קישורים לסגנונות בעלי שם לתאים או טווחים ב- Excel, קשיחים במקצת. אך השאלה שתצטרך לשאול את עצמך, מה שיקרה לעתים קרובות יותר היא: מה אתה עושה כשאתה צריך להוסיף דברים תוך כדי המראה ובגיליון אלקטרוני של Excel? שוב יהיו אסוציאציות ידניות שתצטרך להקים עם Excel שהיא עוד האטה גדולה. עליך לשמור באופן ידני את מספרי מדידת ההמראה שלך ב- Excel ואת תמונות ההמראה שלך במסך או בכל מקום שתחליט, למעט שתמונות ההמראה לא יישמרו ב- Excel שבו כמות ההמראה שוכנת. מצב מסוג זה מתעורר כאשר תוכנית ההמראה היא תוכנית עצמאית. ההמראה על המסך On Center כוללת את האינטגרציה הטובה ביותר עם מערכת ההערכה הנפוצה ביותר בארצות הברית: Sage Timberline Estimating. זה בעצם מחקה את אותו תהליך ראיון כמו שהיית עושה עם לוחות המדידה הישנים של הדיגיטייזרים. על ידי עבודה ישירה עם Timberline, ההמראה על המסך מאפשרת לאומדן לבצע המראה של שאלה משתנה Timberline וחוזרת מיד ישירות עם כמות ההמראה במכלול Timberline בשאלה המשתנה. מכוח תהליך זה, ההמראה על המסך מאפשרת לאומדן להמשיך את תהליך הראיון שלו ב- Timberline ב- Sage Timberline הערכה על ידי סקירה/עיסוי של כמויות שנוצרו, או הוספת פריטים במכלול של Timberline כמי שמעריך מתאים. תהליך זרימת העבודה הזה נותן שליטה מלאה באומדן, עבודה טובה במרכז. הדרכה, תמיכה ותחזוקה הם נוספים להמראה על המסך. ההמראה במסך על ידי תוכנת On Center ו- Planswift גובים את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאות מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרשיון אחד.

המערכת הבאה היא רק אם מערכת ההערכה או מחולל ההצעות שלך היא Microsoft Excel. תוכנת ההמראה האלקטרונית היא תוסף לאקסל. אתה מתחיל את הגיליון האלקטרוני שלך, אתה מבצע את ההמראה המדידה, אתה יכול אפילו להוסיף עוד כמה פריטים תוך כדי תנועה בזמן שאתה נמצא בשלב המדידה בתוכנית ההמראה של תוכנית אלקטרונית. לאחר שתסיים, גם אם הוספת פריטים במהירות, הם יופיעו אוטומטית בגיליון האלקטרוני של Excel. Excel הוא השליטה על הכל. הפרויקט שלך מופעל ב- Excel, ההמראה שלך נשמרת ב- Excel, האומדן או ההצעה ניתן/ניתן לייצר שם ב- Excel; תוכנית אחת, מקום אחד. תוכניות רבות להמראה מתממשקות איכשהו עם Excel, אך רק ההמראה של תוכנית אלקטרונית מקושרת ישירות לאקסל, כלומר כל תיאורי גיליון האלקטרוני של Excel מופיעים בתוכנית ההמראה המדידה, כך שתמיד תדע היכן אתה נמצא ב- Excel. זהו הבדל עצום בהשוואה ל- Planswift וההמראה במסך. אתה יכול אפילו לשנות תיאור של פריט המראה בהמראה של תכנית אלקטרונית והוא משתנה באופן אוטומטי בשידור חי, בגיליון האלקטרוני של Excel. כשאתה מדבר על שלב האמידה וההמראה עליך לשמור על תהליכים נקיים וקלים והתוכנית הזו עושה בדיוק את זה. בתוכנית זו אין ללכת לאיבוד. בדיוק כמו שאר התוכניות שנבדקו למעלה, המוקד המרכזי של תוכנית זו הוא מדידת המראה, והיא עושה זאת גדול עבודה בזה. הניווט בתוך התוכנית ממש פשוט וקל. הוא לא מיועד לעבוד עם מערכות הערכה אחרות, אך קיימת גרסה המאפשרת שליחה ישירה של מדידות לכל תוכנית Microsoft Windows הממתינה לכניסת מקלדת, בדיוק כפי שהיית עושה עם לוחות מדידה של דיגיטלייזרים. יש גם גרסה שעובדת גם עם לוחות דיגיטייזרים. אם אתה משתמש ב- Microsoft Excel לאומדן או להמראה או להצעות, תוכנית זו ההמראה לתוכנית אלקטרונית עבור Excel תהיה שלך הטוב ביותר בְּחִירָה. השילוב באקסל הוא שֶׁאֵין כָּמוֹהוּ בהמראה תכנית אלקטרונית בהשוואה ל- Planswift או להמראה על המסך. מה ששונה למדי בהמראה של תוכנית אלקטרונית הוא זה הדרכה, תמיכה ותחזוקה כלולים עם רכישה, ואילו הכשרה, תמיכה ותחזוקה הם תוספת עבור Planswift וההמראה על המסך. יתר על כן, תמיכה ותחזוקה שנתית לשנה שנייה ומעלה של תוכנית אלקטרונית היא תשלום נמוך לחברה בשנה, במקום ברישיון. ההמראה במסך על ידי תוכנת On Center ו- Planswift גובות את דמי התחזוקה והתמיכה השנתיים שלהם לכל רישיון (חובה) מה שעולה למשתמש הקצה יותר הוצאות מדי שנה במיוחד אם ללקוח יש יותר מרשיון אחד.

Microsoft ו- Excel הם סימנים מסחריים רשומים של Microsoft Corporation. Planswift הוא הסימן המסחרי הרשום של Tech Unlimited, Inc. ההמראה על המסך ו- QuickBid הם סימנים מסחריים רשומים של On Center Software, Inc. Sage Timberline Office, Sage Timberline Estimating הם סימנים מסחריים רשומים של Sage Software, Inc.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.