עדכוני תוכנה לאייפון – יוצרי נייר

אחד הדברים הבודדים שאפשר לסמוך עליהם הוא שאפל תוציא בכל שנה אייפון חדש, דגם חדש ומשופר לזה שרכשת זה עתה. כשהחדש מתגלגל, הם כבר מסווגים את הישן כמיושן ולא מתפקד. אז בניגוד לאמונה הרווחת, הם לא מכניסים את העדכון של iOS 10 לאייפון 5s שלך כדי לשפר אותו. "התיישנות מתוכננת" הוא המונח שאנשים רבים משתמשים בו כדי לתאר את החלטתה של אפל לשלוח עדכונים בעייתיים לכל הדגמים הקודמים על מנת לגרום לבעיות עם סוללות, אפליקציות שאינן נפתחות, קישוריות ובעיות אחרות. עדכונים אלה יהפכו את הטלפון שלך לאיטי יותר, ועם עדכון מספיק על דגם ישן יותר, מיושן.

אין שום סיבה שלא תוכל להוציא ארבע עד חמש שנים מהאייפון שלך לפני שתשדרג לאחרת. הם בנויים היטב, טלפונים איכותיים שנועדו להחזיק מעמד. עם זאת, עדכונים אלה יכולים לקצר את תוחלת החיים עד שנתיים -שלוש. לכן, כל מי שיש לו טלפון פונקציונלי מתחת לאייפון 7 צריך פשוט להתעלם מהנחיות אלה; באופן אידיאלי, אתה עדיין צריך להיות ב- iOS 8 או 9 עבור סדרות iPhone 5 ו- 6. התוכנה שמגיעה עם הטלפון שלך כבר עובדת מצוין.

זכור גם שברגע שתעדכן, לא תוכל להפוך אותו. ישנן דרכים רבות בהן אפל תנסה לאלץ אותך לעדכן. טקטיקה אחת כזו היא שלפעמים הטלפון שלך יבקש את קוד הסיסמה אך יכתוב באותיות קטנות כי פעולה זו תעדכן את הטלפון באופן אוטומטי מתישהו מוקדם בבוקר. למטה, כפתור קטן עוד יותר לביטול העדכון האוטומטי הזה הוא הדרך היחידה למנוע זאת. אמצעי נוסף, קשה אף יותר להימנע ממנו, הוא שמפתחים יעדכנו אפליקציות פופולריות כמו פייסבוק ו- Snapchat כך שיתאימו ל- iOS החדש ביותר, מה שיוצר פער בין מערכת ההפעלה שלכם לאפליקציה. על מנת להמשיך להשתמש בו, סביר להניח שתצטרך לעדכן את המערכת שלך. החזיק מעמד כל עוד אתה יכול ואז הפסק להשתמש באפליקציה, או עדכן, אך הודע לך על בחירתך.

השורה התחתונה היא שאם אתה מעדכן דגם ישן יותר, אתה יכול בעצם להפוך אותו למשקל נייר. ניתן לשרת את הסוללה ויציאת הטעינה, כמו דברים אחרים, אך חנויות תיקונים יכולות לעשות כל כך הרבה רק עם טלפון מעודכן, כי פעמים רבות הטלפון רק יקצר סוללות או מטענים חדשים. היו מודעים למה שאתם עושים עם הטלפון שלכם וחשבו גם על ההשפעה של רכישת טלפון חדש שבקושי השתנה מדי שנה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.