עלייה בפשיעה הדיגיטלית והעלייה בדאגות האבטחה תעבור את שוק פלילי המחשב

שוק פלילי המחשב צפוי לחוות עלייה בשל הגידול בפשיעה הדיגיטלית המתוחכמת ובפיגועי הטרור והצמיחה הכלכלית במדינות מתפתחות. פלילי מחשבים המתייחס לניתוח ודיווח של נתונים דיגיטליים למטרה משפטית הוא השוק הבולט ביותר בשוק המשפטי הדיגיטלי הכולל. פלילי מחשבים הפכו לדינאמיים בהרבה בתחום פשע הסייבר, לביצוע חקירה מובנית, על מנת לזהות עובדות נסתרות לתוצאות חקירה מדויקות. חוקרים משתמשים במגוון טכניקות לבדיקה וחיפוש של קבצים או תיקיות מוסתרים, מוצפנים או נמחקים.

פלילי מחשבים זכו לפופולריות רבה באזורים מפותחים כמו צפון אמריקה ואירופה בשל התקדמות טכנולוגית ושיעורי פשיעה ברשת. בעוד שהעלייה בהונאות ארגוניות הגדילה את הביקוש לזיהוי פלילי של מחשבים. בריטניה ומדינות אירופה אחרות כמו איטליה וגרמניה, ראו מגמה הולכת וגוברת בתחום פלילי המחשב, כאשר התעשיות השונות באזור הפכו מודעות יותר לבטיחות ואבטחת הנתונים שלהן. כתוצאה מכך, היצרנים בוחנים מוצרים ושירותים חדשניים כדי לחזק את נוכחותם בשוק ולענות על הביקוש הגובר. פלילי מחשבים זכו לפופולריות גם במדינות מתפתחות כמו הודו וסין בשל איומי הפיראטיות והפשעי סייבר המוגברים, יחד עם הוצאה ממשלתית מוגברת בדיגיטליזציה של מגזרים כמו בנקאות, אכיפת חוק, ביטחון וטכנולוגיות מידע, בין היתר. עלייה בהכנסה הפנויה וגידול במספר הצרכנים המשכילים השלימו גם את צמיחת השוק באזור.

המלצת פלילי המחשב כצורך לחקירה נכונה של ארגונים ממשלתיים, הגדילה במהירות את שיעור האימוץ שלהם בכלכלות מפותחות ומתפתחות. לדוגמה, על מנת לשמור על היושרה, ממשלות מדינות שונות באזורים כגון סין וברזיל, בין היתר, יצרו תקנות חדשות המבוססות על גישה לנתונים ועונשים במקרה של שינוי נתונים או הזנה שגויה ברשומות הנתונים. .

כדי להתחרות עם שחקנים מבוססים, יצרנים אחרים כגון Paraben Corporation, בינה בינארית ובלשים דיגיטליים, בין היתר מתכננים לפתח כלים משפטיים ממוחשבים חדשים כדי להשיג משיכה צרכנית ולהגדיל את נתח השוק שלהם. עם זאת, השחקנים הגדולים בשוק כגון Access Data Group Inc., Guidance Software, Inc. ו- LogRhythm Inc. ניצלו כלכלות קנה מידה כדי לענות על הביקוש הגובר לזיהוי פלילי של מחשבים. המותגים המבוססים אימצו השקת מוצרים, שותפויות והרחבת עסקים כאסטרטגיית הצמיחה שלהם לחיזוק אחיזתם בשוק. לדוגמה, בפברואר 2015 הכריזה Access Data Group Inc. על פיתוח גרסת תוכנה משופרת חדשה Summation 5.6, המספקת הערכת תיקים, עיבוד נתונים מקיפים וניהול, סקירה אחרונה וניהול תמלילים. המטרה העיקרית של השקת מוצר זה הייתה לחשוף את התכונה המשופרת של תוכנה זו בקרב הצרכנים, לצבור פופולריות בשוק. עם זאת, מורכבות גוברת של מכשירים ניידים וניצול מוגבר של יישומים מבוססי ענן עלולים לפגוע בצמיחת שוק הפליליקה הדיגיטלית.

מבחינה גיאוגרפית, צפון אמריקה התפתחה כשוק הגדול ביותר לזיהוי פלילי דיגיטלי. עלייה בשיעורי פשע הסייבר וההתקדמות הטכנולוגית הופכים אזור זה לטוב לצמיחה בתקופת התחזית. עם זאת, אסיה-פסיפיק צפויה לקבל את שיעור הצמיחה המרבי בשוק הפליליקה הדיגיטלית המונעת על ידי עלייה בפשעי הסייבר ועלייה במודעות הצרכנים במדינות מתפתחות כמו סין והודו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.