פריצת מחשבים

פריצת מחשבים מוגדרת כל פעולה של גישה למחשב או לרשת מחשבים ללא אישור הבעלים. במקרים מסוימים, פריצה דורשת הפרת חומות אש או הגנות סיסמה כדי לקבל גישה. במקרים אחרים, אדם עלול לפרוץ למחשב שיש לו מעט הגנות או ללא הגנה. גם אם אין הגנות "לפרוץ" דרך, פשוט קבלת גישה למחשב ופרטיו מתאימים לפריצה למחשב פלילי.

הכוונה לפרוץ

כדי להרשיע בפריצת מחשב, יש להוכיח כי הנאשם קיבל ביודעין גישה למחשב מתוך כוונה לפרוץ ללא רשות. לפעמים אנשים, במיוחד בני נוער צעירים בעלי מחשב, פורצים למחשב או לרשת רק כדי להוכיח שהם יכולים. הם עשויים להתרברב מהישגיהם לאחר מכן, ולהשתמש בפעלול כדי להתהדר ביכולות המחשב שלהם. למרות שייתכן שלא הייתה כוונה לגנוב או להונות מהמערכת שנפרצה, עדיין ניתן להאשים את הנאשם בפלילים.

כתב אישום פלילי

כאשר אדם נעצר בפלורידה בגין פריצה, הוא או היא יואשמו בפלילים. אם הנאשם ניגש למערכת מחשב ללא אישור אך לא התכוון לגנוב או להונות, הוא יואשם בעבירה פלילית בדרגה שלישית. עם זאת, אם ההאקר פרץ למערכת ותכנן להונות את הבעלים של כסף או מידע, הוא יואשם בעבירה של עבירה מדרגה שנייה. עבירות פריצה למחשבים קודמות כללו ניסיונות לגנוב פרטי כרטיס אשראי, מספרי ביטוח לאומי או מידע רגיש של חברה או ממשלה.

עונשים על פריצה

פריצת מחשבים נחשבת לאיום מרכזי על שלמות החברה, סודיות הממשלה וביטחון אישי. לכן הוא נתבע באגרסיביות בבית משפט. על פי חוקי פלורידה, עבירה מדרגה שלישית בגין פריצה עלולה לגרום לעונש של 5 שנות מאסר לכל היותר ועד קנסות של עד 5,000 דולר. בגין עבירת פריצה הכוללת גניבה או פעילות הונאה, הנאשם עלול להיענש עד 15 שנות מאסר וקנס בסך 10,000 דולר.

מעבר לבית המשפט המיידי להורות על עונשים, עבירת פריצה יכולה להרוס את המוניטין האישי והמקצועי של האדם. הוא או היא עשויים להיתקל בבעיות בפנייה למכללות, השגת מלגות, מציאת עבודה או קבלת הלוואה. אפילו שנים רבות לאחר הרשעתך, אתה עדיין יכול להיות מושפע לרעה מהחיוב שלך בפריצה למחשב.

למידע נוסף

אם נעצרת בגלל פריצת מחשבים, שקול לפנות לעו"ד להגנה פלילית. למידע נוסף על האשמות לפריצת מחשבים והכנת הגנה לבית המשפט, אנא בקר באתר האינטרנט של ווסט פאלם ביץ 'המנוסה עורכי דין פליליים שֶׁל אריק נ. קליין ושותפים, הרשות הפלסטינית היום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.