פרמטרים למדידת הביצועים של צגי מחשב

צג, המכונה גם תצוגה הוא בעצם תצוגה ויזואלית אלקטרונית למחשבים. שלושה מרכיבים עיקריים של המכשיר כוללים מעגל, מארז ותצוגה. בכל הנוגע למכשיר התצוגה, זה בעצם תצוגת גביש נוזלי טרנזיסטור סרט דק ברוב המסכים המודרניים. המסכים הזמינים בעבר השתמשו בשפופרת קרן קתודית.

הביקוש למכשירים החדשים ביותר בשוק הולך וגדל עם כל יום משתנה. כדי לענות על דרישות המשתמשים, יותר ויותר מותגים החלו להשיק גאדג'ט ידידותי למשתמש המרוהט בתכונות חדשניות וטכנולוגיה חדישה. כמה מהשמות המובילים בתחום המסכים כוללים את פנסוניק, סמסונג, סוני וכו'. הגאדג'טים שמציגים מותגים אלו ידועים כמציעים ביצועים יוצאי דופן גם בבית וגם במשרד.

בכל הנוגע לביצועי המכשיר הנדון, הוא נמדד לפי הפרמטרים הבאים:

הֶאָרָה

היחידה למדידת הארה היא מנורת למ"ר.

יחס גובה-רוחב

זהו פרמטר חשוב נוסף למדידת הביצועים של הגאדג'ט. הוא מוגדר כיחס בין האורך האופקי לאורך האנכי. יחס הרוחב-גובה של המכשיר יכול להיות 4:3, 5:4, 16:10 או 16:9.

הרזולוציה של המסך

הוא מוגדר כמספר הפיקסלים הנבדלים המתרחשים בכל מימד, שניתן להציג.

קצב רענון

הוא מוגדר כמספר הפעמים שבהן תצוגה מוארת בשנייה. זמן התגובה מגביל את קצב הרענון המרבי.

יחס ניגודיות

הוא מוגדר כיחס בין עוצמת הבהירות של הצבע הבהיר ביותר והצבע הכהה ביותר שמפיק הצג.

זווית צפייה

הזווית המקסימלית שבה אדם יכול לצפות בתמונות על הצג ללא חסך קיצוני לתמונה נקראת זווית צפייה. הוא נמדד בעיקר במעלות אנכית ואופקית.

אלו הם חלק מהפרמטרים החיוניים לשפוט את הביצועים של הגאדג'ט. המדיום המושלם לתפוס את מסכי המחשב הטובים ביותר הוא האינטרנט. המדיום מציע אוסף עצום של מוצרים הזמינים במחירים מכוערים. בנוסף לכך, הלקוחות יכולים ליהנות גם ממבצעים ומבצעים מלהיבים על מגוון רחב של מוצרים. כלי השוואת המחירים של מספר פורטלי קניות מקוונים יכולים גם לאפשר לאנשים להשוות בין המחירים והתכונות של רוב המוצרים והמותגים. מלבד מסכים, אתה יכול למצוא גם מוצרי אלקטרוניקה אחרים בחנות כזו כמו טלפונים ניידים, כל מצלמות וידיאו מקצועיות, מצלמות דיגיטליות וכו'.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.