קושי בשחזור נתונים של נפח RAID 5

בעולם של היום מחשבים הם חלק בלתי נפרד מכל עסק בין אם זה Fortune 500, חברות גדולות או אפילו עסקים קטנים עד בינוניים. כל עסק תלוי כל כך הרבה במחשבים ומחשבים ניידים כדי לבצע את הפעילויות היומיומיות שלו, שהתלות הזו במחשב הופכת את המידע הדיגיטלי שלו, כלומר הנתונים, כל כך חשובים שאף אחד לא יכול לחשוב לאבד אותו. לפיכך נוצר צורך לקחת גיבויים ולהתקין תוכנית התאוששות מאסון, שניתן להשתמש בה בכל מקרה של קטסטרופה.

ישנן טכנולוגיות רבות זמינות בשוק לבחירה כדי לעזור לך בדרך החוצה כדי לשחזר בהצלחה כל אובדן נתונים בכל אסון. אחת מתוכניות רבות להילחם באסון היא לקבל RAID 5 (מערך מיותר של דיסקים לא יקרים). RAID 5 יכול להיות מבוסס חומרה או תוכנה. אתה צריך לפחות שלושה כוננים קשיחים בעלי אותה קיבולת כדי ליצור נפח RAID 5.

היתרונות של נפח RAID 5 הוא סבילות התקלות ויעילות הקריאה-כתיבה שלו. כאן יש לך למשל 12 מגה-בייט של קובץ שצריך לכתוב על נפח RAID 5, 6 מגה-בייט + 6 מגה-בייט ייכתבו בו זמנית בכל שני דיסקים קשיחים ו-6 מגה-בייט של מידע זוגיות נוסף ייכתב לכונן הקשיח השלישי. אז ברור, כפי שתואר לעיל, החיסרון הוא קיבולת מופחתת של אחסון נתונים, ליתר דיוק 33.333%.

סובלנות לתקלות היא רק כאשר כונן אחד נכשל, אך אם יותר מכונן אחד נכשל בנפח RAID 5, אתה בבעיה גדולה. RAID 5 מאחסן את כל הקבצים שלך בחלקים שווים על דיסקים שונים מה שמקשה מאוד על השחזור במקרה של כשל של יותר מכונן אחד או מפתחים סקטורים לא טובים. שחזור מבוסס תוכנה אפשרי רק כאשר הכוננים הקשיחים שנכשלו מגיבים לפקודות דיסק בסיסיות. כדאי מאוד ליצור תמונות של הכונן שלך ולתייג אותן כראוי של הרצף שלהן במערך במקרה שאתה שולח אותה באמצעות שליח לכל חברת שירותי שחזור נתונים. בדרך זו אתה יכול להיות סמוך ובטוח שהנתונים שלך בטוחים למקרה שתאבד כוננים מקוריים במעבר.

אם תחליט לשחזר נתונים בעצמך, אתה צריך שיהיה לך בקר SCSI מטומטם עבור כונן SAS שלך, כדי שתוכל לצרף כל דיסק אחד אחד כדי ליצור את התמונות שלו. ברגע שהתמונות מוכנות תוכל לרכוש כל תוכנת שחזור RAID שיש לה אפשרות להשתמש בקבצי תמונה ובכך לשחזר את נפח ה-RAID מתוכו. שם אתה צריך לציין פרמטרים רבים כמו מגזר התחלה, סדר כונן, גודל בלוק וכיוון הסיבוב.

אם אתה דואג לנתונים שלך וזה חשוב לך אל תנקוט בגישת "עשה זאת בעצמי" ופנה לעזרה מקצועית מיידית שכן שחזור נתונים של נפח RAID 5 הוא מאוד מסובך ודורש מומחיות ב-RAID 5 Recovery.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.