שאלות נפוצות על סוללות מחשב נייד – לפני רכישת סוללה חדשה

ראיתי סוגים שונים של תאי סוללה כמו 6, 9 ואפילו 12 תאים, מה הם?

מספר זה מציין את מספר התאים האישיים המשמשים להרכבת סוללת המחשב הנייד. ככל שתאים רבים יותר, כך קיבולת הסוללה גבוהה יותר. באופן כללי, הסוללה עם מספר התאים הנמוך ביותר היא הסוללה הסטנדרטית שהגיעה עם המחשב הנייד שלך. הסוללות עם 9 תאים או 12 תאים הן הסוללות המורחבות בעלות קיבולת גבוהה יותר שיספקו לך זמן פעולה ארוך בהרבה בטעינה אחת.

לפני רכישת סוללה עם יותר תאים, עליך לשקול את היתרונות מול הגודל והמשקל הנוספים, במיוחד אם אתה נושא את המחשב הנייד איתך כל היום.

האם הציון של תאי הסוללה חשוב?

באופן כללי, סוללת מחשב נייד תספק בין 400-800 מחזורי חיים בהתאם לשימוש ואיכות הסוללה. סוללות באיכות נמוכה יותר או מיוצרות בצורה לא טובה יספקו פחות מחזורים ואורך חיים כולל קצר יותר.

  • סוללות באיכות הגבוהה ביותר (תאים בדרגה A) – 12-18 חודשים
  • סוללות באיכות בינונית (תאי כיתה B) – 10-15 חודשים
  • סוללות באיכות נמוכה (תאים מסוג C) – 5-10 חודשים

כמה זמן הסוללה החדשה תניע את המחשב הנייד שלי?

זמן הפעולה בפועל של הסוללה תלוי בדרישות ההספק של הציוד כגון היישומים שאתה מפעיל והגדרות המחשב הנייד שלך. הסוללות החלופיות שלנו יחזיקו אותו זמן או יותר מהסוללה המקורית שהגיעה עם המחשב הנייד כשהיא חדשה לגמרי (באותה קיבולת). באופן כללי, 4400 מיליאמפר / שעה סטנדרטיים יחזיקו בין 45-90 דקות. אתה יכול לחשב כמה זמן סוללה בעלת קיבולת גבוהה יותר תחזיק על סמך ההפרש mAh. סוללת 7200 מיליאמפר / שעה תעניק לך 64% יותר זמן ריצה, ו 10400 מיליאמפר / שעה תעניק לך 136% יותר זמן ריצה מאשר 4400 מיליאמפר / שעה בטעינה אחת.

כמה זמן מחזיקה סוללת מחשב נייד? מתי עלי לשקול להחליף את שלי?

כל הסוללות הנטענות נשחקות עם הזמן והשימוש. ככל שהזמן והשימוש המצטבר יגדלו, הביצועים יפחתו. עבור המשתמש הטיפוסי, הפחתה ניכרת בזמן ההפעלה בדרך כלל תיצפה לאחר 18 עד 24 חודשים. עבור משתמש כוח, בדרך כלל ניתן לחוות קיצוץ בזמן ההפעלה לפני 18 חודשים. אנו ממליצים לרכוש סוללת מחשב נייד חדש כאשר זמן ההפעלה אינו עונה על צרכיך.

מהן שעות וואט, וולט ומליאמפר אמפר?

לכל סוללה יש שלוש דירוגים שהם שעות וואט, וולט ומיליאמפר אמפר.

שעות ואט (wHr) היא יחידת אנרגיה השווה לעבודה הנעשית על ידי וואט אחד הפועל במשך שעה ושווה ערך ל -3,600 ג'אול. ה- wHr הוא חישוב של מתח ו- mAh.

מיליאמפר (mAh) היא יחידת מידה של כוח חשמלי לאורך זמן. הוא מייצג את הכמות הכוללת של מאגר האנרגיה בסוללה שלך. דירוג mAh הוא גם מדד למספר השעות שהסוללה עשויה להימשך. ככל שדירוג השעה של מגבר הסוללה גבוה יותר, כך זמן הפעולה של הסוללה יהיה ארוך יותר. אין זה נדיר שלחלק מהסוללות שלנו יש דירוג מגברים גבוה או נמוך יותר. זה לא יגרום לאי התאמה.

מתח (V) הוא כמות החשמל המועברת למחשב שלך. כמות האנרגיה משקע החשמל שלכם גדולה יותר ממה שהמחשב הנייד שלכם צריך להפעיל. לכן מתאם חשמל מכיל קופסה כמו מוט שתפחית את האנרגיה להורדת דירוג המתח. כל יצרן מחשבים מעצב את מחשביו בהתאם לדרישת המתח המתאימה. מארז הסוללות שלך יפותח אז כך שיתאים למתח של מתאם AC החשמל. מארזי סוללות למחשב נייד מורכבים מכמה תאי סוללות המחוברים יחדיו בסדרות. למרות שהמתח של סוללת Hi-Capacity אינו זהה לסוללה המקורית, המתחים חייבים להיות בטווח סביר. כל סוללת מחשב נייד חלופי צריכה להיות תמיד בתוך +/- 1V. כל דבר מעבר לטווח זה עלול לגרום לחוסר התאמה.

עצות: התוכן הנ"ל מגיע https://en.laptopbatteryshop.nl/help/battery-faqs.htm.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.