שואפים לקבל עבודה בתחום פלילי המחשב? בדוק את הפוסט הזה

האם אתה חושב שיש לך שליטה על כל הנכסים היקרים שלך, כולל טריליוני דולרים של עסקאות שמתרחשות לאורך כל השנה? אם כן, אז אני בטוח שוודאי פיתחת גישה מתוחכמת ורבת פנים לאבטחת סייבר, ואם לא, עליך לשקול לפתח אחת כזו. עם עידן הדיגיטציה, פשע הסייבר גדל במהירות. אחרי הכל, יש טונות של תלמידי תיכון הפורצים למערכות בשעות הפנאי ורוב המתקפות הנוכחיות יוזמות באמצעות גימיקים כאלה.

פורנזיקה ממוחשבת היא תחום מיוחד במיוחד בו חוקרים מואשמים על חשיפת או מאבק בפשיעת סייבר לרשויות אכיפת החוק. אנשי מקצוע אלה מבלים את רוב זמנם בעבודה על מחשבים, במשרד או במעבדה דיגיטלית. מומחה לזיהוי פלילי מחשבים נועד בעיקר לעבוד על חפצים דיגיטליים כגון מערכות מחשב, כוננים קשיחים, תקליטורים ועוד כמה התקני אחסון, מסמכים וקבצים אלקטרוניים כמו מיילים, תמונות JPEG וכו '.

תיאור משרה

כמו שאמרתי קודם, חוקר פלילי מחשבים הוא איש מקצוע מוסמך שעובד עם גורמי אכיפת חוק וכן עם חברות פרטיות כדי לאחזר את כל המידע החסר מהמחשבים או מכל מכשיר אלקטרוני אחר. בהיותך אנליסט, עליך לעבוד במסגרת אכיפת החוק והוא יכול גם לבדוק את האבטחה של מערכת המידע של חברה פרטית. בנוסף לכך, כמומחה לזיהוי פלילי מחשבים, עליך גם לשאת את ידע העבודה המעולה של כל ההיבטים של עולם המחשבים. ואם אתה חושב ברצינות לעשות קריירה בתחום זה, אז זכור תמיד שסבלנות והנכונות לעבוד שעות רבות מתאימות היטב לתפקיד זה.

חובות עבודה

במהלך כל חקירה פלילית, אנליסט משחזר ובוחן נתונים ממחשבים וממכשירים אלקטרוניים על מנת להשתמש בנתונים כראיה בתביעות פליליות. במקרה של פגיעה בציוד, מומחה פלילי המחשב צריך להיות מסוגל מספיק לפרק ולבנות מחדש את המערכת על מנת לשחזר את הנתונים שאבדו.

כאשר כל זה נעשה, עליך לרשום את הדו"ח הטכני המפרט כיצד התגלו הראיות וכל הצעדים ננקטו במהלך תהליך האחזור.

איך לעשות קריירה בתחום פלילי המחשב

שלב 1- קבל תואר

על מנת להפוך לחוקר, עליך לפחות להיות בעל תואר ראשון בכדי להיכנס לתחום. יותר ויותר מכללות מציעות תארים מתקדמים ותואר שני במומחיות כגון התמחויות של משפטי מחשבים, בהן תוכל לצבור מיומנויות הנדרשות הן בחקירה והן בשימוש במחשב.

שלב 2- מצאו עבודה

ניתן למצוא עבודות פלילי מחשבים בכל הרמות של רשויות אכיפת החוק. החל מסוכנויות קטנות יותר כגון משטרות עירוניות עם גדולות יותר כמו משרדי ביטחון מולדת, סוכנות הביטחון הלאומית, יהיה צורך גובר בחקירות אלה. אז פנה אליהם וקבל עבודה.

שלב 3- קדם את הקריירה שלך בניסיון

עכשיו בעצם ישנן שתי דרכי למידה, ברגע שאתה יכול ללמוד על ידי למידה ושנית, אתה יכול ללמוד על ידי עשייה. הגיע הזמן לחקור את הדרך השנייה, כלומר לקדם את הקריירה שלך על ידי תרגול חקירות פליליות ממוחשבות. יתר על כן, אתה יכול אפילו להקים סוכנות ייעוץ משלך או שיטות פרטיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.