שוקל על הטמעת מערכת מחשבים – כמה מחשבות על כך

אם אתה מקבל החלטות שימליץ, ייעץ, ייעץ או אפילו יקבל את ההחלטה הסופית והאמיתית במחשב או במערכת IT חדשה, עליך להבין את התהליך הטוב ביותר. מערכות ה- IT של היום יקרות והבנת תהליך זה תמנע מהארגון שלך לעשות טעויות. לפיכך, אני רוצה להמליץ ​​לך על ספר טוב מאוד:

"מחשבים לרווחי קפיצה; הבנה, בחירה, הערכה והטמעה של מערכות מחשב" מאת David C. Dykstra; 1983.

 

ספר זה מספר לך כיצד להקים מערכת מחשבים לכל עסק קטן, בינוני או גדול או לכל ארגון או סוכנות ממשלתית. למרות שהספר ישן יותר והטכנולוגיה השתנתה עם השנים, עקרונות היסוד של תכנון, תקצוב, יחסים וחשבונאות נותרים זהים.

 

המחבר דן באנשים המעורבים השונים ומי המניעים השונים שלהם גורמים להתנגשות בשלב היישום אם לא נוקטת גישה אנליטית יותר בתהליך קבלת ההחלטות. למשל המחבר משתמש בדוגמה של יישום מסגרות ראשיות של IBM ומיקרו-מחשבים וכיצד ליועצים ולאנשי מכירות בעלי מטרות שונות יש נקודות מבט שונות מאוד.

 

הדבר יוצר מציאות שקרית בעת ביצוע תכנון אסטרטגי והקצאת נכסים, ניתוח עלויות והערכות החזר השקעה באמצעות פרודוקטיביות ויעילות. המחבר דן גם בעלויות הכשרת עובדים, האטה זמנית עד שהמשתמשים יגיעו במהירות וגורמים אנושיים אחרים שיש לקחת בחשבון.

 

מכיוון שספר זה קשור למערכות IT, הוא דן גם בנושאים של זחילת תכונות, אתגרים במהירות, תצורה וכישלון פוטנציאלי. לפעמים אנשי IT ובהחלט הממונים עליהם נקלעים מדי לטכנולוגיה החדשה והחדשה ביותר ולא למציאות, לפונקציונליות או למחיר.

 

הספר הזה בעל ערך לכל אותם מקבלי ההחלטות בדרך, המידע בו הוא נצחי וזה כמעט ולא משנה את פרק הזמן או את הטכנולוגיה בפועל. תהליך קבלת ההחלטות הוא החשוב ולכן אני ממליץ בחום על הספר הזה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.