שחזור נתונים בחינם

שחזור נתונים הוא תהליך של החייאת נתונים שאבדו עקב נזקים פיזיים כמו התרסקת ראש בכונן קשיח, גירודים, דיסקים וקלטות שנפגעו או נשברו, ומנגנון פגום. שחזור נתונים חינם מתייחס לתוכנות תוכנה או תוכנות חינם או כלי עזר שכל אחד יכול להוריד מהאינטרנט לשימוש אישי.

מלבד סיבות פיזיות, נתונים עלולים ללכת לאיבוד כאשר מערכת הקבצים מעוצבת; כאשר מערכת ההפעלה המפעילה את המכונה מותקנת מחדש; כאשר קבצים נמחקים בטעות; כאשר יש התקפת וירוס; וכאשר המערכת נפגמת. נזקים אלה יכולים לקרות לכל אחד ולכל מחשב בכל עת.

רוב המומחים יגידו שמערכת שחזור הנתונים החינמית הטובה ביותר היא להיות יוזם בניהול קבצים. תמיד צריכה להיות מערכת גיבוי במיוחד לנתונים חשובים מאוד. הגיבוי בהחלט יהפוך את הדברים לקלים יותר ומתסכלים פחות כאשר האומלל קורה.

טוב שיש דרכים לשחזר קבצים שאבדו או ניזוקו. אם לאובדן הנתונים יש השפעה רבה על העסק שלך או שמדובר בביטחון לאומי או משהו כזה, הצעד הנבון ביותר הוא לפנות ישר לחברות שחזור הנתונים שיש להן מומחים שיכולים להתמודד עם הבעיה שלך.

אבל, אם אתה חושב שאתה יודע מה אתה עושה ויש לך רקע טכני במחשבים ובהתקני אחסון, אז יש לך שתי אפשרויות: רכישת חבילת תוכנת שחזור נתונים או הורדה של כלי שחזור נתונים בחינם באינטרנט.

ברור שיש הבדל עצום במחיר לכל אחד משני אלה. חבילות תוכנה עשויות להיות יקרות אך הן באמת יכולות להציע למשתמש הרבה. התוכנה החופשית להורדה לרוב באינטרנט אינה כרוכה בעלות, אם כי כמה מחברים מבקשים תרומות למאמציהם להמשיך.

כעת, נניח שעיצבת בטעות את הכונן שלך ואין לך גיבוי. התוכנה החופשית יכולה לעזור לך לשחזר אותם, אך עליך לזכור כמה דברים:

קום ועזוב את המחשב ההוא שמשתמש בכונן הדרוש למערכת השחזור. אינך יכול להרשות לעצמך פעילויות להחלפת דיסקים שעלולות לפגוע בנתונים עוד יותר.

לעולם אל תתקין או הורד את תוכנת שחזור הנתונים בחינם מאותה מכונה ממנה ברצונך לשחזר נתונים. עבור למחשב אחר ושמור את התוכנית בכונן הבזק והפעל אותה ישירות משם.

לעולם אל תשמור את הקבצים ששוחזרו באותו הכונן הקשיח שממנו שחזרת אותם.

אם המכשיר משמיע קולות מוזרים או מחזיר הודעות שגיאה, הפסק את ההתקנה. זה יכול להיות סימן לתקלה בחומרה.

עקוב אחר הטיפים אם אתה מתכנן להוריד תוכנת שחזור בחינם כדי לטפל במצוקת אובדן הנתונים שלך. זכור להיות זהיר בעת קבלת תוכנה חופשית כדי להימנע מבעיות נוספות.

היזהר גם לגבי אתרים אלה הטוענים כי הם נותנים תוכניות לשחזור נתונים בחינם, חלקם עלולים להטעות. הם היו אומרים שהתוכנית היא בחינם, אך בקרוב תגלו שמדובר רק בגרסאות הדגמה ובקרוב תצטרכו לרכוש את הדבר האמיתי כדי לקבל את ההטבות או תכונות נוספות. התוכנה החופשית שהיא באמת בחינם היא אותם שירותים שאפשר להוריד ובאמת לא לשלם עליהם כלום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.