שחזור נתונים – הפתרון האולטימטיבי לכונן הקשיח שלך

אובדן נתונים עקב קריסות מחשב או התקפות וירוסים הן בעיות נפוצות, המתרחשות בנקודות אקראיות בחיים, אך עדיין אנו מתייחסים אליה כהפתעה לא נעימה והכל מכיוון שאיננו מודעים לעובדה שאובדן נתונים קורה. כעת אתה צריך שחזור נתונים.

שחזור נתונים הוא תהליך מסובך של הצלת נתונים ממכשיר אחסון שני שאינו תקין עקב התרחשות כל נזק פיזי או לוגי במדיה האחסון. התהליך כולל גישה מדעית לשחזור כל הנתונים והמידע שאבדו מהתרסקות מחשב שכזו, מתקפת וירוסים או תקלה בדיסק הקשיח.

כיום היא הפכה לחלק חשוב בכל מערכת הפעלה התלויה באמצעי האחסון והפכה לדרישה בסיסית עבור ארגוני עסקים ענקיים, ישות וכל אדם כזה המחובר לעולם ה- IT. אמנם, חומרת שחזור הנתונים משתנה בהתאם לסוג התקן האחסון שלך אך המטרה העיקרית היא לשחזר כל בייט מידע ולהגן עליך ועל העסק שלך מפני כל אובדן אפשרי. לפיכך, שחזור הנתונים העניק תפיסה חדשה לגמרי לנושא העברת הנתונים באמצעות: כונני עט USB, מקלות זיכרון USB, כונני אצבע USB, כרטיסי מולטימדיה, כונני הבזק מסוג USB, מכשירי iPhone, טלפונים ניידים וכו '.

סוגי שחזור נתונים:

באופן כללי, בהתאם לנזק הפיזי או ההגיוני במכשיר הפלאש שלנו, אנו יכולים לסווג את שירותי שחזור הנתונים לשני סוגים.

רמה 1:

שחזור נתונים ברמה 1 עוסק בהתקני אחסון שאינם ניזוקים פיזית אך נפגעים מבחינה לוגית. למרות שהכונן עדיין עובד פיזית אך אינו מצליח לייצר נתונים מבוקשים המאוחסנים בתוכו. מכאן שההתאוששות גם לאחר פורמט מקרי עדיין אפשרית ונמצא שקל יותר להתמודד איתה בהשוואה לרמה 2.

דרגה 2:

כל התקני האחסון שיש לשחזר עקב נזק פיזי נחשבים ליפולים ברמה 2. סוג זה של התאוששות מסובך יותר וזקוק ליועצים ואנשי מקצוע מיוחדים והתהליך מתבצע בדרך כלל במעבדה מסוג מיוחד שבו לחות, לחץ הוא נשמרים לפי הצורך והם ללא אבק או ללא סטטיות. עם זאת, בממוצע כ -65% משחזור הנתונים נכללים בסוג Tier 1. לפיכך, עדיף לדעת את עלות שחזור הנתונים שלך על ידי אבחון המכשיר שלך כך שלא תשלם יותר מדי.

הימנעות משחזור נתונים:

הימנעות משחזור נתונים אינה משימה קלה ומתגלה כמשימה קדחתנית כאשר עליך לבצע את כל הגיבויים באופן ידני. במיוחד כאשר אתה מתמודד עם משימות עסקיות ענקיות, השלמת המשימה נראית חשובה יותר מאשר גיבויים. לפיכך, אנו מציעים גיבוי אוטומטי שהוא קל יותר ולוקח פחות זמן. גיבוי אוטומטי מאחסן את כל התוכן של הכונן הקשיח שלך באופן אוטומטי במרווחים קבועים אשר ממזער את הסיכון לאובדן נתונים.

בנוסף, אנו מציעים גם שיהיה לך גיבוי נפרד נוסף במיקום המתארח מרחוק. זהו אמצעי זהירות נבון מפני אובדן נתונים מכיוון שהוא מגן על הנתונים שלך מפני אש וכל פרק קטסטרופלי אחר. גם כשהמחשב שלך שחוק לגמרי אתה עדיין יכול לקבל את הנתונים שלך בחזרה מספק אירוח מרוחק ולומר אותם בקלות למחשב אחר.

כמה טיפים פשוטים למניעת אובדן נתונים:

  • השתמש בתוכנות אנטי וירוס ועדכן אותה באופן קבוע.
  • תרגול תחזוקת דיסקים כמו: ניקוי קבצים זמניים, קבצים שאינם בשימוש ואיחוי הדיסק הקשיח מדי פעם.
  • שימוש ב- "UPS" כדי להגן על המכשיר ועל הנתונים שלך מפני נחשולי מתח ואובדן חשמל.
  • אחסן את הגיבויים שלך במיקום מחוץ לאתר.
  • הסר תוכנות מיותרות מהמחשב שלך.

המלצה:

כאמור, שחזור נתונים הוא עבודה מתוחכמת והיא זקוקה למומחים כדי לבצע שחזור נכון. מכאן שאנו מציעים להימנע מכל פעולה ללא ידיעה מתאימה של כל הנושאים המוזכרים במאמר זה.

ניתן לבצע את תהליך השחזור בעזרת תוכנה הקוראת את הנזק האמיתי שנגרם במכשיר האחסון ומסביב, ומאפשרת את ההליכים המתאימים לתיקון הדיסק והכוננים שנפגעו. הליכי שחזור נתונים מתבצעים במעבדה מיוחדת בה נשמרת לחות, לחץ אוויר. מעבדות סטריליות ומבוקרות אלה אינן נקיות מאבק, כך שאף חלקיקי אבק שונים וכו 'לא יידבקו למכשיר הפנימי. לכן ביצוע כל ניסיון לשחזור נתונים חובבני עלול לפגוע במכשיר שלך יותר ולהוביל לאובדן נתונים רציני יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.