שחזור נתונים: כיצד להתאושש מתקלה בכונן קשיח

הֶקשֵׁר:

למרבה הצער, רוב המשתמשים הביתיים, ומשתמשים עסקיים רבים, אינם מגבים את המערכות שלהם. יתרה מכך, לעסקים קטנים רבים יש נהלי גיבוי ישנים יותר שלעתים קרובות אינם יעילים לשחזור קבצים.

כמובן, אתה יכול לרוץ לחנות האלקטרוניקה השכונתית שלך ולרכוש כונן חלופי למחשב שלך, אבל מה עם הנתונים שלך על הכונן הקשיח הפגום? כמה זה היה חשוב? האם שמרת או גיבית?

מה לעשות:

אם אתה צריך לשחזר נתונים בכונן הקשיח, הדבר הראשון שעליך לעשות הוא להימנע מניסיון לאתחל מחדש או לעשות כל דבר הכרוך בכונן. פעולה זו יכולה למעשה לגרום לנזק רב יותר לנתונים שלך.

אובדן הנתונים הבלתי הפיך היחיד נגרם כתוצאה מהחלפת ביטים, נזק פיזי לפלטות הכוננים או הרס של המגנטיזציה של הפלטות, מה שקורה לעתים רחוקות בעולם האמיתי. ברוב המקרים, התקלה נגרמת על ידי מעגל פגום, כשל של רכיב מכני וקריסה של מסלול מערכת תוכנה פנימית או קושחה.

במקרה של כשל ממשי בכונן הקשיח, רק איש מקצוע לשחזור נתונים יכול להחזיר את הנתונים שלך. והעובדה שאינך יכול לגשת לנתונים שלך דרך מערכת ההפעלה שלך לא אומר בהכרח שהנתונים שלך אובדים.

בתור "כלל אצבע", אם אתה שומע צליל לחיצה הנפלט מהכונן הקשיח שלך, או אם פונקציית ה-SMART של המחשב מצביעה על שגיאה במהלך תהליך האתחול, משהו לא בסדר. עליך להפסיק מיד את השימוש בכונן הקשיח על מנת להימנע מגרימת נזק נוסף, ואולי אף להפוך את המידע בכונן הקשיח לבלתי ניתן לשחזור.

לאחר קבלת הכונן הקשיח הפגום, הצעד הראשון של מומחה שחזור נתונים יהיה לנסות ולשמור תמונה של הכונן הפגום בכונן אחר. כונן התמונות הזה, לא הכונן הפגוע בפועל, הוא המקום שבו המומחה לשחזור נתונים ינסה לשחזר את הנתונים שאבדו.

השלב הבא בתהליך ההדמיה הוא לקבוע אם הכשל בכונן הקשיח היה תקלה ממשית, פגיעה במערכת או בעיית מסלול מערכת.

בעיות של שחיתות מערכת ועקבות מערכת נפתרות בדרך כלל באמצעות תוכנת שחזור נתונים של מומחה. שחיתות מערכת או שחזור מסלולי מערכת אינם דורשים עיבוד בסביבת חדר נקי.

סיכום:

למרבה הצער, נזק ללוח המעגלים של הכונן או כשל בכונני הראש אינם נדירים. בכל אחד מהכשלים הללו, מומחה שחזור נתונים צריך לעבוד על המערכת רק בסביבת חדר נקי. שם, המומחה יכול להחליף חלקים כמו אלקטרוניקה כונן, רכיבים פנימיים, זרועות קריאה/כתיבה, ראשי כתיבה/קריאה, מנועי ציר או מיסבי ציר מכונן תורם על מנת לקבל גישה לנתונים בכונן הקשיח הפגום. ברוב המקרים, מומחה שחזור הנתונים מסוגל לאחזר ולהחזיר את הנתונים שאבדו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.