שחזור נתונים לזיכרון פלאש NAND ו- NOR

זיכרון פלאש NAND או NOR: זיכרון Flash הוא נתון לא נדיף המאחסן רקיק זיכרון הכולל מחיקה ותכנות מחדש של טכנולוגיה. היותם שבבים אלה אינם נדיפים מסוגלים לאחסן נתונים גם בהיעדר כוח והם ידועים בקריאה מהירה ובאיכויות עמידות בפני זעזועים קינטיים. ניתן לגשת למכשירי NAND באופן סדרתי, באמצעות אותם שמונה סיכות להעברת שליטה, כתובת ונתונים. פלאש NAND הוצג על ידי טושיבה בשנת 1989.

למרות ששבבי הזיכרון של NAND ו- NOR מתפקדים באופן שונה, הם עדיין נמצאים בשימוש נרחב במכשירים אלקטרוניים שונים בהם אחסון הנתונים, המחיקה והתכנות מחדש הם חיוניים. שניהם הומצאו על ידי DR. פוג'יו מסואוקה במקום עבודתו טושיבה, המטרה העיקרית הייתה להתיש את מכשירי האחסון הישנים המתפקדים תחת אנרגיה מגנטית כמו: דיסקים וקלטות על ידי הפחתת העלות לביט והגדלת קיבולת השבבים המרבית.

לפיכך, פלאש NAND נמצא בשימוש נרחב בנגני MP3, כונני USB ומצלמות דיגיטליות כאשר קיבולת אחסון גבוהה יותר היא קריטית. עם זאת, ניתן למצוא התקנים מסוימים כמו מחשבי כיס באמצעות שני סוגי זיכרון הבזק בו זמנית. מחשבים אלה בדרך כלל משתמשים ב- NAND לאחסון זיכרון ו- NOR לאתחול מערכת ההפעלה.

כונני זיכרון פגומים ושחזור נתונים:

שחזור נתונים הוא מדע מיוחד במיוחד אשר תקף באותה מידה להצלת נתונים הן מ- NAND והן של פלאש NOR. למרות ש- NOR משמש לעתים רחוקות והוא די יקר, NAND מועדפת בהרחבה לאחסון המונים ומתנת אלים ענקית למכשירים דקים וקטנים יותר.

ההסתברות לאובדן נתונים גבוהה יותר כאשר משתמשים באחסון זיכרון גרוע: כונני USB לא ממותגים, התקני רקיק NAND לא ממותגים וכו '. התקני זיכרון ושבבים לא ממותגים אלה מורגשים לעיתים קרובות באתחולים ספונטניים המובילים לכישלון התוכנית. לעתים קרובות מבחינים בזיכרון RAM שאינו תקין בכתיבת נתונים נכונים במיקום שגוי של הכונן אשר בסופו של דבר יוצר תקלה בנתונים ואובדן נתונים. יתר על כן, שימוש בזיכרון פגום יכול גם לגרום להידרדרות של היכולת הלוגית של הכוננים הקשיחים ולבסוף יכול להרוס את המכשיר שלך, הקיצוני ביותר: מערכת או מכשיר שאינו ניתן לאתחול.

שחזור נתונים או שחזור נתונים NAND יכולים למזער את אובדןך ולהגן על המכונה שלך מכל מצב חשוכת מרפא; אנו ממליצים בחום להימנע מרכישת כונני USB לא ממותגים, כרטיסי SD, מקלות USB, כרטיסי CompactFlash וכל התקנים אחרים ללא שם לאחסון הנתונים החשובים שלך. התאוששות NAND אפשרית אך מסובכת מאוד.

עזרה ראשונה לפני שחזור נתונים:

אובדן נתונים הוא בעיה נפוצה שאנו נתקלים בה לעתים קרובות עקב התקפות וירוסים בכונני ה- USB שלנו או כאשר המחשבים שלנו משתמשים פיזית או לוגית. כדי לתקן בעיות אלה של הידרדרות נתונים שחזור נתונים הוא רק פתרון אחד שיכול להציל אותך ואת הנתונים שלך מהסיוט של אובדן קבוע. אבל, מומחים מאמינים שאובדן נתונים הופך לעתים קרובות למשימה מסובכת כאשר משתמש מתעלם מאמצעי הבטיחות המסייעים להימנע מאובדן נתונים נוסף. לפיכך, במקרה של אובדן נתונים יש לנקוט כמה אמצעי בטיחות.

  • כאשר הודאה באובדן נתונים, אין לבצע הליכים נוספים לשמירת הנתונים. זה עלול להוביל לאובדן נתונים רציני הרבה יותר.
  • עדיף לפנות למומחים לקבלת עזרה ואמצעי תרופה אחרים.
  • יש להימנע לחלוטין משימוש בתוכנות כמו: scandisk.
  • הימנע ממכשירים ללא שם או ממותגים.
  • מוכרי eBay אינם תמיד כנים eProvided (TM) למד פעמים רבות היכן נתוני הלקוח מאוחסנים על פרוסות NAND מזויפות, רכישת כרטיס SD בנפח 16GB עשויה להניב בקרוב פגם של 1GB NAND בפנים.

שחזור נתונים עבור כוננים קשיחים ואחסון NAND:

תהליכי שחזור נתונים מאמצים טכניקות שונות בעזרת הטכנולוגיות העדכניות ביותר. בהתחלה, מומחים קובעים את התקלה במכשיר ומסווגים אותם לשלב 1 ולדרג 2. אם המכשיר שלך נכנס לשלב 1 זה אומר שהמכשיר שלך סובל מרכיב פגום מבחינה לוגית ועלויות שחזור הנתונים בדרך כלל זולות יותר בהשוואה לרמה 2 .אבל, אם למכשיר שלך יש תקלה ברמה 2, מכשירך נפגע פיזית ועלול להיות בעל מעגלים פנימיים פגומים רבים הדורשים מומחי מעגלים והתאוששות; בדרך כלל התהליך יהיה יקר יותר.

לאחר קביעת שכבה 1 או שכבה 2 נשמרת תמונה של המכשיר ותמונות אלה מועברות לשרת נפרד כדי למנוע אובדן מקרי. לאחר מכן העתק המקורי של התמונה מועבר למעבדה שבה מתבצעת שחזור נתונים מדרגה ראשונה באמצעות כלי עזר שונים אשר עשויים לכלול תיקון תקלות במכשיר, השלכת ישירות מפרוסות NAND, תיקון מעגלים, גבישים וכו '. כולל בדיקה והתאוששות מהנזק הלוגי במכשיר.

אם השחזור מדרגה ראשונה נכשל אז המשימה נחשבת לחמורה והתאוששות מדרגה שנייה מתורגלת הכוללת טכניקות ברמה גבוהה ומומחים בעלי ידע מקצועי על שימושים קריטיים של תוכנות ונוסחאות הקסדצימלי. כלי תוכנה אלה משמשים לבניית הכונן מחדש ולתפעול של שגיאות כונן אחרות.

במקרה של תקלות פיזיות כמו: החלפת מנוע, תיקון ראשים או ניקוי שריטות נוזלי ניקוי שונים וחלקי חילוף אחרים זמינים לפי הגודל והקוד. לאחר כל ניסיון שחזור פיזי והגיוני הנתונים שחולצו מועתקים להתקן אחסון נוסף כמו: תקליטורים/DVD, כונני הבזק וכוננים קשיחים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.