שחזור נתונים RAID – איך זה עובד

שחזור נתונים RAID הוא כנראה אחד התהליכים המורכבים ביותר שכל חברת שחזור נתונים יכולה לבצע. לעתים קרובות יותר, הבעיות מתווספות בפעולות הלקוח לפני שליחת הכוננים לשחזור. משתמשים רבים חשים שחשוב לנסות ולשחזר את הנתונים בעצמם או לתקן את המערך באמצעות כלי מערכת שונים, וזה עשוי להיות בסדר אם הנתונים אינם קריטיים. עם זאת, הניסיון שלנו הוא שכאשר יש לך כשל ב- RAID שהביא לאובדן נתונים משמעותי, לעתים קרובות יותר, תפקידו של מישהו נמצא על הקו אם הנתונים האלה אינם משוחזרים. העצה הגדולה ביותר שמאמר זה יכול לספק במקרה של כשל ב- RAID: עזוב את זה לבד.

לאנשי IT יש לחץ רב המופעל עליהם כאשר מתרחש כשל מערכת קטסטרופלי. תפקידם לוודא שכל המערכות פועלות. פעמים רבות, מתוך פאניקה, נפתחים תהליכי פתרון בעיות על מנת לתקן את הבעיה. פעמים רבות תהליכים אלה רק מחמירים את המצב הרע, ובמקרים רבים הם יכולים להפוך את הנתונים לבלתי ניתן לשחזור. בואו נזכור ממה הנתונים האלה יכולים להיות מורכבים בסביבה ארגונית ממוצעת. אתה כנראה מתמודד עם מידע שעולה מאות אלפי דולרים של עבודה ומשאבים ליצירתו. סביר להניח שלא ניתן לשכפל חלק ניכר מהנתונים. הערך האינטלקטואלי לבדו יכול להגיע למיליוני דולרים רבים. למנהלי חברות ממש לא אכפת לשמוע על האופן שבו הכישלון התרחש, או מה שורה ארוכה של אירועים שהובילו לקריסת השרת. לא אכפת להם לשמוע את הז'רגון הטכני כשאתה מנסה להסביר להם מה קרה, ומקווים שהם מבינים שזו לא אשמתך. הם רק רוצים לדעת דבר אחד … "מדוע הנתונים האלה לא גובו, וכיצד ניתן להחזיר אותם?"

במקום לקחת סיכונים בעצמך, התקשר לאיש מקצוע לשחזור נתונים. שחזור נתונים RAID יכול להיות יקר, אך ברוב המקרים זה הרבה פחות יקר מאשר ניסיון לשחזר את הנתונים שאבדו. ישנו הליך קבוע שרוב אנשי המקצוע לשחזור נתונים פועלים בכל הנוגע לביצוע עבודות שחזור כלשהן. נהלים אלה נמשכים ומורחבים כאשר מתמודדים עם שחזור RAID. השלב הראשון בכל שחזור RAID הוא לוודא שכל הכוננים פועלים. על מנת להשלים את ההתאוששות כראוי, כל הכוננים יהיו תפקודיים במלואם (הדבר נכון במיוחד עם RAID 0). הדבר עשוי לכלול הכנסת כל הכוננים שנפגעו פיזית לחדר הנקי, על מנת לבצע את התיקונים הדרושים כך שיפעלו כרגיל. לאחר השלמת השלב הבא הוא יצירת שיבוטים שלמים, מגזרים למגזר, של כל כונן. זה לא "Ghosting", אלא תהליך ברמה נמוכה מאוד המאפשר לטכנאי השחזור לעקוף מגזרים רעים, ולשלוט באופן מלא על אופן פעולתו של הכונן. במהלך תהליך השיבוט, כונן המקור המקורי ששלחת נכנס בדרך כלל למצב "הגנה על כתיבה", כך שלא ניתן לכתוב נתונים לכונן. זה מבטיח כי נתוני המקור המקוריים אינם משתנים בשום צורה.

לאחר השלמת תהליך השיבוט, הכוננים המקוריים ששלחת מופנים הצידה ואינם נוגעים בהם יותר. תהליך ההתאוששות בפועל מתבצע על העותקים המשובטים, כך ששום דבר שנעשה במהלך ההתאוששות לא יכול להחמיר את המצב. לאחר שיבוט הכוננים, הם ייטענו לאמולטור ויקרבו. פרידה היא כמו לקחת את החלקים המפוזרים של פאזל ולחבר אותם בצורה מסודרת. במילים פשוטות, פרידה היא לקיחת הנתונים המפוזרים בין הכוננים המרובים המרכיבים מערך ומניחים אותם בכונן יעד אחד. משם יש לנו כונן יחיד בו נוכל להשלים את מה שנראה לנו כהחלמה "רגילה". אנו יכולים להשלים תהליך זה אפילו ברמה מרובת הטרביטים. אם הנזק לפס אינו חמור מדי, ברוב המקרים ניתן להשלים בנייה מחדש מלאה של מבנה הספרייה וכל הנתונים הקשורים אליו.

כפי שצוין קודם לכן, שחזור נתונים RAID יכול להיות יקר. בהתאם לחברה שאתה יוצר קשר המחירים יכולים להשתנות במידה ניכרת. בדרך כלל ניתן לתמחר שחזור RAID בכל מקום בין 800 $ ל -3,000 $ לכל כונן. מספר גורמים משפיעים על העלות, כגון סוג RAID, מערכת קבצים, גודל כולל, מצב של כישלון, וכו 'פעמים רבות נגבות עמלות ודמי הערכה אם הנתונים אינם ניתנים לשחזור. זה מובן בשל כמות הזמן והמשאבים הנדרשים לביצוע שחזור RAID יחיד. עם זאת, ברוב המקרים העלויות הכרוכות בשחזור הנתונים אינן אפילו 1% מהערך הכולל של הנתונים. אם אתה קורא מאמר זה ולא סבלת מכשל RAID, למה אתה מחכה? גבה את הנתונים שלך כעת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.