שחיתות של קבצי Fstab ו- Mtab ופתרונות שחזור Linux זמינים

ככל שהטכנולוגיה תהיה מתקדמת ככל שיהיו באמצעי הזהירות שאנו נוקטים, אובדן נתונים כמעט בלתי נמנע. למרות שמערכת ההפעלה של לינוקס משופרת לעתים קרובות על הגרסאות הקודמות שלה מאשר על כל עמיתיה, עדיין ישנן מספר סיבות לכך שאפשר לאבד נתונים במחשב מבוסס מערכת הפעלה לינוקס. במחשב לינוקס, fstab (/etc/fstab) ו- mtab (/etc/fstab) הם שני הספריות החשובות ביותר. ללא ספריות אלה, מערכת ההפעלה לא תוכל לאתר לא את נפחי הכונן הקשיח הקיים ולא את הכוננים המותקנים במערכת שלך. מסיבה זו המערכת לא מצליחה לאתחל וכל הנתונים שלך בכונן הקשיח הופכים לנגישים. במצב כזה של אובדן נתונים, אתה צריך כל תוכנת שחזור נתונים של Linux כדי לשחזר את הנתונים שאבדו או בלתי נגישים.

עובדות על מדריכי 'fstab' ו- 'mtab':

• ה- fstab או 'טבלת מערכות הקבצים' היא ספריית מערכת בתוך מערכת ההפעלה Linux. קובץ תצורת המערכת הזה מכיל מידע על כל הכוננים הקשיחים והכרכים הזמינים המחוברים למערכת. הקובץ מספר, בדרך, נפחי הכונן הקשיח מאתחלים ומשולבים באמצעות מערכת הקבצים. יתר על כן, הוא מפרט את פרטי מערכות הקבצים שאליהן ניגשת הפקודה 'fsck'.

• ה- mtab או 'טבלת מערכות הקבצים המותקנות' היא גם חלק מתצורת המערכת ומפרטת את כל מערכות הקבצים המותקנות כעת במערכת Linux שלך. הקובץ שומר כל פרט של אמצעי האחסון המותקנים, כלומר אם הוא מותקן באופן ידני או אוטומטי ומתעדכן אוטומטית לאחר הפקודה של הרכבה מופעלת כנגד כל כונן או אמצעי אחסון.

לפעמים, בעת גישה לכונני Linux או לאמצעי האחסון המותקנים אתה עלול להיתקל בהודעות שגיאה הקשורות למערכת הקבצים המותקנת וכל הקבצים והספריות הופכים לנגישים. ניתן לקרוא את הודעת השגיאה בה נתקלת להלן:

"לא ניתן לקרוא טבלה של מערכות קבצים מותקנות"

השגיאה לעיל נגרמת עקב השחתה של ספריות 'fstab' או 'mtab'. לפיכך, מערכת הקבצים לא מצליחה לעלות והנתונים נותרים בלתי נגישים מהם.

מצב כזה של אובדן נתונים יכול להתמודד רק על ידי כל כלי יעיל לשחזור נתונים לינוקס. יישומים אלה נועדו לשחזר את הנתונים שאבדו, נמחקו, מעוצבים או בלתי נגישים מהאמצעי האחסון המבוססים על מערכת הקבצים של Linux. יתר על כן, כלי עזר מועילים אלה בטוחים לחלוטין ומגיעים עם הוראות מפורטות, כך שניתן להשתמש בהם ללא כל ידע מוקדם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.