שתי שיטות אמינות להשמדת נתונים מאובטחת

כיום, אופן העבודה השתנה משמירה על מידע בצורה קשה עד רכה. כל סוג של עסק זקוק לרשת מאובטחת כדי לשמור על בטיחות הנתונים שלו. חברות מוציאות מיליוני דולרים על שירותי IT כדי לשמור על הרשומות שלהן בדיסק הקשיח. כיום, מחשוב ענן משמש גם לשימור קבצים רגישים במקום מחשבים שולחניים. אבל אי עמידה בדרישות האבטחה עלולה לגרום להשפעות חמורות ביותר עבור העסק. הפרות של פרטיות, הגנת נתונים, בעיות תאימות ועלויות נוספות מתרחשות עקב שירותי הרס נתונים לא תקינים.

כאן באה החשיבות הרבה של שירותי סילוק כוננים קשיחים מוגנים. לא כל החברות בוחרות במחשוב ענן, שגם הוא בעצמו אינו מתקן מאובטח במיוחד. מרבית החברות המקוונות מנצלות את המקור הנפוץ לשמירת רישומים, כלומר במחשבים אישיים. שמירה על שלמות הקבצים המקוונים היא דבר אחד, אך הצורך להיפטר מהמידע שאינו נחוץ יותר הוא דבר אחר. לכן, חברות מחפשות לשכור את שירותיהם של מומחים בתחום שירותי סילוק נתונים ללא הפרות.

להלן שתי השיטות האמינות להשמדת נתונים מאובטחת:

מחליף

אחת השיטות לסילוק כונן קשיח מאובטח היא להחליף את כל המידע הקיים בדיסק הקשיח עם מידע חדש. זה נחשב לאופן חסכוני ביותר של הרס נתונים. כל שעליך לעשות הוא לקבל תוכנת החלפה שניתן ליישם בכונן קשיח חלקי או כולו. אם כבר התייחסת לכל אזורי אחסון הנתונים, אתה רק צריך לעבור כרטיס יחיד להסרה מוצלחת של קבצים מאוחסנים. תוכל להגדיר את יישום המחליף לבחירת קבצים ספציפיים, שטח פנוי או מחיצות הקיימות בכונן הקשיח. כל שאריות הנתונים נמחקות באופן חיובי לאחר החלפתן על מנת להבטיח אבטחה מלאה.

כך או כך, תהליך החלפת המידע על כל הדיסק הוא תהליך ארוך שיש להשיג. זה גם לא יכול להסיר קבצים הקיימים בתיקיות המוגנות על ידי מארח. התהליך עלול להיות קורבן לגניבת נתונים במהלך הליך החיתום עקב שינויים בפרמטרים. סילוק מאובטח של כונן קשיח יכול להתבצע רק כשהוא במצב כתיבה ולא נזק בשום צורה.

דגאוס

בניגוד להחלפה המתבצעת על ידי תוכנה, ההתנתקות כללה שימוש במכשיר ספציפי המכונה Degausser. סילוק כוננים קשיחים ושירותים אחרים ממליצים בחום על שיטה זו להשמדת נתונים. Degaussing הוא למעשה תרגול של הפחתת השדה המגנטי של דיסק קשיח. על ידי כך, הוא יכול לחסל את כל הקבצים הקיימים במדיום אחסון כמו תקליטון, תקליטור, DVD או כל סוג אחר של כונן קשיח. אחד היתרונות העיקריים של שיטה זו הוא בכך שהיא מסירה את המידע לחלוטין ואינה מאפשרת לשחזר נתונים.

עם זאת, מכשירי דגאוסר יעילים במיוחד יכולים להיות יקרים מאוד לרכישה. הם גם כבדים במיוחד לתחזוקה. זה יכול גם לגרום לתקלה של מכשירים פגיעים בקרבת מקום בגלל השדות האלקטרומגנטיים החזקים שלו. בנוסף לכך, כוננים קשיחים יכולים לקבל נזק קבוע בתהליך.

לסיכום, בטוח הרס נתונים עבור חברה מקוונת גדולה יכולה להיות משימה מסובכת מאוד להשיג. החתמה ודגאוס הם אמצעים מהימנים יותר להשגת זה. עם זאת, אפשר גם לחפש שיטות אחרות. זה תלוי באופי הצרכים והמשאבים הכספיים של האדם. אם יש לך חברה קטנה עד בינונית, תוכל לבחור ב- Overwriting. מצד שני, אם יש לך חברה גדולה, Degaussing תהיה הבחירה המתאימה ביותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.