תוכנות CAD

ישנן חברות שמוכרות מוצרים וכן שירותים שיסייעו בניהול עסק בהצלחה.

עיצוב בעזרת מחשב או CAD עונה על דרישות התכנון של תיקונים מהירים וגיאומטריה מדויקת, מה שהופך את תהליך העיצוב לקל מאוד. CAD שימש לראשונה לתכנון וייצור מטוסים ועכשיו הוא פותח כך שיתאים לצרכים של כל סוג של מעצבים בכל תחום עיצובי ובעלי ממשקים ידידותיים למשתמש.

סוגי תוכנות CAD:

מפתחי תוכנה הרוויחו מאוד על פיתוח תוכנות CAD שונות. תוכנות CAD שונות מציעות עיצובים דו-ממדיים, כמו גם אלה המציעים עיצובים תלת מימדיים. CAD אפשרה לשני אנשים בשתי פינות נידחות בעולם לעצב וליצור מוצרים חדשים באמצעות תוכנת CAD וכן האינטרנט. אמנים, מכניקה, אלקטרוניקה ומהנדסים אזרחיים, אדריכלים ומעצבי פנים משתמשים בתוכנת CAD כדי לסייע בתהליך העיצוב שלהם.

למעצבים יש שני סוגים של תוכנות CAD לבחירה, או להשתמש בתוכנת CAD הקיימת בתלת מימד או ללכת על תוכנת 3D תלת מימדית מתקדמת יותר. חלק מהיישומים מבוססים מטבע הדברים. AutoCAD, Cadkey, CADDS 5, Medusa ו- CATIA v4 הן דוגמאות לתוכנות CAD 2D.

Pro/Engineer, Unigraphics NX, SolidWorks, Solid Edge, Autodesk Inventor, CoCreate Solid Designer ו- VX CAD הן תוכנות 3D CAD פופולריות.

תצוגות תלת מימד אינן ברורות במיוחד וקשה להדמיה בתוכנת CAD מבוססת 2D. לפיכך, מעצבים השתמשו לפעמים במודל מוקטן פיזי של המוצר כדי לבצע תיקונים ושינויים במידת הצורך. זה לא המקרה בתוכנות 3D CAD שבהן ניתן לקבל תצוגה ברורה של המוצר כדי לסייע ולהאיץ את תהליך העיצוב. לבצע שינויים ותיקונים באמצעות תוכנת 3D CAD היא קלה מכיוון שהעיצוב מתוקן אוטומטית, כאשר כמו בתוכנת 2D ייתכן שיהיה צורך לשחזר את הציור לאחר שינוי או ביצוע תיקונים. תוכנת 3D CAD מקלה על זיהוי טעויות, אי דיוק במידות, הפרעות וכו '. לכן חסוך זמן, אנרגיה וכסף. מוצרים מעוצבים בתוכנת 3D CAD אמינים, מתאימים ומעוצבים היטב. הזמן שלוקח לעצב ולסיים עיצובים מצטמצם משמעותית כאשר חברות משתמשות בתוכנות CAD 3D. תוכנות מסוימות, כגון מהדורת שיתוף הפעולה של SolidWorks, 3D TeamWorks, נועדו לסייע לאנשים רבים במקומות שונים לעבוד על עיצוב אחד באמצעות חיבורים מאובטחים. רק דפדפן אינטרנט וחיבור לאינטרנט נחוצים כדי לאפשר סקירת עיצובים ולסיים אותם בזמן אמת.

חברות חיוניות לנתח אם הן באמת צריכות לשדרג לתוכנת 3D CAD, מכיוון שהן יכולות להיות תהליך יקר ולוקח זמן. בעוד שחברות בוחרות לשדרג לתוכנת 3D CAD, חיוני להכשיר עובדים או לשכור כוח אדם מוסמך ומנוסה כיוון שיידרש זמן להכשיר כוח אדם קיים. עם זאת, יש להכיר בכך שעיצוב התעשייה קיבל עזרה עצומה באמצעות תוכנת CAD.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.