תוכנת מידע לבתי חולים: Bang for the Buck

בתי החולים חייבים להסתכל קדימה כדי להפיק את המרב מהשקעותיהם בטכנולוגיה. מנהלי מערכת עשויים להשוות את מחיר המדבקה של חבילות מערכות IT חדשות, אך שיקולי עלויות צריכים לכלול קלות יישום, זמן הדרוש להכשרת צוות, ממשק עם מערכות קיימות, אבטחת נתונים ושימוש בקידוד קל משקל שאינו מסורבל עבור המערכת הגדולה יותר. .

הטכנולוגיה במסגרת בית החולים היא כבר לא רק שבב שעושה מחזור אוטומטי של שרוול לחץ דם במרווחים מתוכנתים. תוכנות שולטות באיסוף הנתונים ואחסונם בכל ההיבטים של הטיפול בחולה; החל מבדיקות הכניסה לחולה ועד ליצירת החשבון. הטכנולוגיה היא פריט בתקציב בית החולים המודרני, והיא לא עוברת.

באופן מסורתי, טכנולוגיית המידע של בית החולים ו- IT בתחום הבריאות בכלל עשו שימוש במערכות מקבילות רבות עם חלקים חופפים. נקודות הזנת נתונים שהתפתחו לאחסון מידע על מטופלים שפותחו מכמה זירות לפני שפרוטוקולי רשת מחשבים אפשרו העברת קבצים אלקטרוניים בין מכונות. בדיקות מעבדה, MARs, (רשומות ניהול תרופות), ומקורות אחרים לנתונים המאוחסנים אלקטרונית, התקדמו לקרדקסים ממוחשבים, תוכניות סיעוד, רופאים שהוכתבו על דוחות אופרטיביים ורשימות התערבות סיעודיות.

תשתית IT טובה משלמת את עצמה. העלות הנסתרת של אחזקת מערכות מיושנות כוללת יותר מכרטיסי שיחות אקראיים לתמיכה טכנית. הפעלה מחדש תכופה של תוכנת באגי עלולה לגרום לזמני המתנה מוגברים לחולים ולצוות כאחד. היעדר ממשקים אמינים בין מערכות פוגע בתקשורת בין מחלקות. תוצאות מעבדה לא זמינות עלולות לגרום לחזור על הבדיקות. תסכול ועוינות של הצוות יכולים לנבוע מהצורך לעבוד עם ציוד לא סטנדרטי. החולה המתבונן בחוסר יעילות המערכת עלול לאבד ביטחון.

רופאים, אחיות ומרפאים אחרים מסתמכים על מערכות מידע לבתי חולים כדי לענות על צרכי המטופל.
הנגשת נתוני שירותי הבריאות לספקים בצורה נזילה מתורגמת לזרימת עבודה יעילה יותר ליד המיטה. הגבלת חסמי זרימת העבודה בבית החולים משפרת גם את תוצאות המטופלים.

התמקדו ברכישה חכמה. לא תמיד זול הוא פחות יקר. בתי החולים חייבים להסתכל קדימה כדי להפיק את המרב מהשקעותיהם בטכנולוגיה וניהול נתונים.

תכנן ויישם את אסטרטגיית ה- IT הטובה ביותר של בית החולים.

 1. צוות סקר אודות תחומי IT בעייתיים
 2. קבע מטרות ספציפיות לטכנולוגיה
 3. צור פאנל טכנולוגי הכולל משתמשי קצה של רופאים, הנדסה ביו -רפואית, סגל ומנהלים
 4. הזמן מגוון ספקים להציג, או "להגיש" את המוצרים שלהם לפאנל הטכנולוגיה
 5. הכינו שאלות ורשמו הערות

שיקולי IT לטווח קצר וארוך.

 1. כיצד תשתפר זרימת העבודה ביחידה?
 2. כמה הכשרה תדרוש הצוות?
 3. היכן עוד נמצאת המערכת, כיצד היא עובדת?
 4. האם ניתן לקבל תמיכה טכנית בחינם, לכמה זמן?
 5. האם מערכת זו מתממשקת היטב עם חומרה ותוכנה שכבר נמצאים בשימוש?
 6. האם זכויות המטופל לפרטיות מוגנות באופן מאובטח?
 7. האם ניתן להעביר רשומות אלקטרוניות בצורה מאובטחת ויעילה?
 8. האם ניתן לבנות מערכי נתונים מותאמים אישית לפי הצורך של מנהלי IT בבתי חולים?
 9. כמה זמן הפסקה דרוש לתחזוקת המערכת?
 10. האם חברה זו מדורגת גבוה מבחינת שירות לקוחות?

העלה את הצוות שלך לסיפון. פיתחו מטרות מציאותיות לטכנולוגיות המידע, קחו שלושים דקות לסיעור מוחות בישיבת צוות. רשום כל ציוד וכל מערכת תרשימים, אזורים בעייתיים ושלא אהבתי. לפתח שאלות עבור ספקים. הזמינו מתעניינים, השקיעו את "משתמשי הקצה" שלכם בתהליך. השקיעו בטכנולוגיה שמשרתת אנשים. צמצם את כמות משאבי האנוש המשקיעים בשירות הטכנולוגיה, והיא תחבק על ידי אחיות, רופאים ומרפאים אחרים שהם משתמשי הקצה האולטימטיביים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.