תוספות ויציאות של שחזור מדיה נשלפת של נתונים

סטודנטים ואנשי מקצוע עובדים צריכים להעביר נתונים לפרויקטים שלהם. בני משפחה וקרובי משפחה חולקים זה עם זה מסמכים ותמונות יקרים. ככזה, כונני אצבע וכונני USB ניידים הפכו כמעט הכרחיים. התפשטות הטכנולוגיה הניידת גרמה גם לפופולריות ההולכת וגדלה של מצלמות ומחשבי כף יד. סמארטפונים יכולים להכפיל את עצמם כמכשירים לאחסון MP3, סרטים וגם תמונות.

באופן כללי, ישנם סוגים שונים של מדיה נשלפת כגון זיכרון מצב מוצק; אוֹפּטִי; ומגנטי. בואו נסתכל על סוגי המכשירים השונים.

מדיה לנתוני זיכרון מצב מוצק

כונני אצבע USB, כרטיסי מדיה חכמים, מקלות זיכרון, כרטיסי מולטימדיה, כרטיסי SD מיני וכרטיסי תמונה xD כולם נופלים תחת מטריית מדיה של נתוני זיכרון במצב מוצק. הם קלים במיוחד אך מגיעים עם נפח אחסון גדול. עם זאת הם מועדים להתקפות וירוסים, מגזרים גרועים כמו גם מניעת גישה לקבצים. כשהם הופכים לקאפוט יופיעו תיבות דיאלוג המבקשות לעצב מחדש.

מדיה נתונים אופטית

מדיות נתונים אופטיות אלה כוללות תקליטורים, מיני תקליטורים, DVD ומגנטו אופטי. בעבר הם שימשו לאחסון ולגיבוי נתונים חשובים. בעיות כגון אי גישה לנתונים, מידע ספריה חסר ומידע ריק נפוצות במדיה מסוג זה. גם תווים מוזרים או תצוגת זבל יופיעו. ישנן מקרים בהם המחשב היה קופא בעת ניסיון לגשת לקבצי המדיה. כתוצאה מכך הנתונים הופכים לבלתי קריאים.

התקני נתונים מגנטיים

תקליטונים, דיסקים של Iomega Zip או ג'אז נכללים בקטגוריות אלה. פעם הם היו פופולריים ונמצאים בכל מקום, הם הפכו נדירים יותר ויותר. המכשירים מורכבים ממגש נתונים רך -נכון שבו הנתונים מאוחסנים באופן מגנטי כביטים ובייטים. הם רגישים לנזקים פיזיים כמו גם לזיהום לכלוך, המגיעים לאחר שימוש ממושך. הבעיות הנפוצות כוללות שגיאות כגון "דיסק לא מעוצב", "קליק מוות" מה שגורם לחוסר גישה למדיה והקפאת המערכת.

התאוששות

חשוב לציין כי הנתונים ניתנים לשחזור. כאשר מתרחשת אובדן נתונים, חשוב לעצור את כל הפעולות במכשיר ולבצע פליטה נכונה. כל ניסיון לתקן את הדיסקים עלול לגרום נזק נוסף ללא עזרת איש מקצוע. חפש תמיד את המומחיות של טכנאי מוסמך. הוא יוכל לעזור לך לשחזר את הנתונים בבטחה, ולהוריד את הסיכון למצב בלתי ניתן לשחזור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.