תחומי שימוש לרעה במחשבים ובאינטרנט – חוק שימוש לרעה במחשבים

אתה בטח כבר מכיר את הנתונים [data: information without context, for example, a list of students with serial numbers, is data. When these figures represent the placement in a 100 meter race, the data becomes an information] ושימוש לא נכון במחשב [the data stored electronically is easier to access]; עם תוכנה [software: a general term used to describe an application or program], שאסור לשכפל ללא אישור. התוצאות מובילות לפיראטיות תוכנה [piracy: the acquisition, benefit from the use or making changes to copyright material without prior permission]; ופריצה, ויכול להוביל לשחיתות נתונים; מקרי או מכוון.

סוגי הטעויות מחשב

שימוש לרעה במחשבים ותקשורת יכול להיות בצורות שונות:

פריצה

פריצה היא כאשר אדם בלתי מורשה משתמש ברשת [Network: A group of interconnected computers]ומודם אינטרנט [modem: a piece of hardware that connects the computer to the Internet] כדי לגשת לסיסמאות אבטחה או לאבטחת מידע אחרת המאוחסנת במחשב אחר. האקרים משתמשים לפעמים בכלים לפריצת תוכנה ולעתים קרובות מכוונים לאתרים מסוימים באינטרנט. הניצול שלהם אינו מוגבל רק לרשתות פרטיות אלא גם לרשתות מחשבים ממשלתיות וחברות.

שימוש לרעה בנתונים והעברה או העתקה בלתי מורשים

העתקה והעברת נתונים באופן לא חוקי במהירות ובקלות באמצעות מחשבים והתקני אחסון גדולים כגון כונני דיסק קשיח [HDD: a device used to store large volumes of data, on a hard disk], מקלות זיכרון [memory stick: a thumb-sized portable storage device mainly used for transferring files between computers] ותקליטורי DVD [Digital Versatile Disc- used to store data, for example, a film]. לא ניתן לשחזר נתונים אישיים, מחקר חברות ועבודות כתובות, כגון רומנים וספרי לימוד ללא אישור של בעל זכויות היוצרים.

העתקה והפצה של תוכנות זכויות יוצרים, מוזיקה וסרטים

זה חל גם על העתקת מוזיקה וסרטים שיופצו באינטרנט ללא זכויות יוצרים [copyright: Indicates the creator of an original piece of work and controller of the publication, distribution, and adaptation] בעל הרשאה. זהו שימוש לרעה נרחב הן במחשבים והן באינטרנט, המשקיף על כללי ותקנות זכויות היוצרים.

פּוֹרנוֹגרַפִיָה

חלק גדול מחומרים מגונים ופורנוגרפיה זמין דרך האינטרנט וניתן לאחסן אותו בצורה אלקטרונית. היו מספר מקרים של חומרים המסווגים כבלתי חוקיים, או המראים מעשים בלתי חוקיים, שנמצאו מאוחסנים במחשבים, ועלולים לעמוד לדין בגין החזקת חומרים אלה.

זהות והתעללות פיננסית

נושא זה מתייחס לשימוש לרעה במספרי כרטיסי אשראי גנובים לצורך קבלת סחורות או שירותים באינטרנט, ושימוש במחשבים בהונאות כספיות. אלה יכולים לנוע בין הטעיות מורכבות היטב ליישומים פשוטים, כגון הדפסה של מטבע מזויף באמצעות מדפסות צבע.

וירוסים

וירוסים: אורגניזם לא מיקרוסקופי לא סלולרי המשכפל את עצמו בקבצים והתוכנות המארחות, הם תוכניות פשוטות יחסית [program: a list of instructions written in sequence] נכתב על ידי גברים ונועד לגרום למטרד או לפגיעה במערכת המחשב או בקבציהם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.