תכנות מחשבים למתחילים – חלקים אינטגרליים של שפות תכנות

אתה חדש בתחום תכנות המחשב? אז חשוב מאוד להכיר ולהבין את המושגים והעקרונות הנפוצים המעורבים בתחום כזה. בעוד שתכנות מחשב למתחילים מגיע עם רמת קושי מסוימת, זה עדיין בר השגה במיוחד אם אתה מצויד בעקרונות ובמושגים הבסיסיים.

כתיבת תוכנית כוללת אחסון נתונים וכן מניפולציה שלהם באמצעות סדרה של הוראות. כלולים בנתונים זמן וגורמים הניתנים לספירה כגון שמות, תאריכים ותיאורים. באמצעות סוגי נתונים, תוכל לגלות כיצד יש לאחסן ולהשתמש בנתונים.

לרוב שפות התכנות כגון C, C#, C, Visual Basic ו-Java יש חלקים אינטגרליים למתכנתים מתחילים צריכים להכיר. בין חלקים כאלה ניתן למצוא:

  • משתנים

מתכנתי Wannabe צריכים להבין שמשתנים מספקים להם מחסן רגעי לכל מידע הדרוש בזמן השימוש בתוכנית. משתנים גם ממלאים תפקיד גדול בהעברת מידע מחלק אחד של התוכנית לאחר. יש גם את מה שנקרא משתנה מקומי שניתן לגשת אליו או לשנות אותו על ידי חלק מוגדר של תוכנית ומשתנים גלובליים הנגישים לכל חלק של התוכנית.

  • סוגי מידע

כל שפת מחשב מגיע עם סוגי נתונים מכיוון שהם עוזרים לשמור על המידע הכלול בתוכנית. עם זאת, לשפות תכנות יש הגבלות מסוימות על סוגי הנתונים שהן מספקות. בין סוגי הנתונים הפופולריים ניתן למצוא תווים, מצביעים, מספרים ומחרוזות. המספרים מגיעים בנקודות צפה או במספרים שלמים. נתוני מחרוזת מסתירים חלקים פנימיים שניתן לתמרן באמצעות פונקציות חשופות. בנוסף, סוג נתוני התווים מכיל מספרים, סמלים, אותיות ורווחים בעוד שהמצביע פירושו פיסת זיכרון שניתן להשתמש בה גם לאחסון מערכים.

  • תְפוּקָה

מכיוון שהיא חלק חשוב בכל שפת תכנות, רצוי שתהיה לך הבנה טובה של סוגי הפלטים השונים ברוב שפות התכנות במחשב. אחד הסוגים הפופולריים הוא פלט טקסט, המספק אמצעי פשוט לחשיפת התוצאה של תוכנית מחשב מסוימת. פלט גרפי הוא קצת קשה והוא צריך רזולוציה גבוהה יותר.

  • תנאי בדיקה

אלה מאפשרים לך לגלות את הנתיב דרך תוכנית על ידי הטמעת קוד עם ערך כבסיס. ערך זה, שיכול להיות משתנה, ביטוי אחר או קבוע, מושווה מול ביטוי. דוגמה אחת להצהרת תנאי בדיקה היא "אם". במקרה שהאימותים לא הצליחו, רבים שפות מחשב מאפשר לך להגדיר גוש קוד שיש לבצע באמצעות הצהרת "else".

מלבד המרכיבים ההכרחיים של שפות תכנות, תכנות מחשב למתחילים מחייב אותך להכיר את קטגוריות השפות השונות הכוללות שפות קומפילציה, שפות סימון ושפות תכנות. זה גם חכם להיות בהבנה מלאה של העקרונות והמושגים הכלליים מאחורי כל שפת תכנות. כל הגורמים הללו מועילים מאוד לעזור לך להפוך למומחה בשפת תכנות מסוימת או בתכנות מחשבים בכלל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.