11 טיפים להגדלת הסיכויים לשחזור נתונים אבודים

אנו שומרים הרבה נתונים חשובים בכוננים הקשיחים של המחשב. ואובדן הנתונים עלול לגרום לאובדן כספי רב, במיוחד אם הנתונים מורכבים מדוחות עסקיים. למרבה המזל, קל לשחזר נתונים שאבדו אבל יש לך רק סיכוי אחד לזה. במאמר זה שיתפנו כמה טיפים שיעזרו לך לשפר את סיכויי ההחלמה ולמנוע נזקים מקריים. המשך לקרוא למידע נוסף.

1. נזק פיזי

אם אתה שומע קולות מוזרים מהדיסק, נתק את הכוח מייד. עליך לנקוט באותה פעולה אם אתה מוצא ביצועים איטיים של המערכת, שמות קבצים מעורבבים או קבצים חסרים. אי ניתוק החשמל יפגע פיזית בציר, בצלחות או בראשי קריאה/כתיבה.

2. נזק לוגי

נתק את ספק הכוח אם מחקת בטעות קבצים חשובים או שעיצבת כונן. אם תבצע תהליך כיבוי תקין, זה יעזור להחליף נתונים מסוימים ולמנוע נזק נוסף.

3. התקנת חומרה/תוכנה

אם אינך מצליח לגשת לנתונים שלך לאחר התקנת חומרה או תוכנה חדשים, כל שעליך לעשות הוא לבטל את ההתקנה החדשה. כמה דוגמאות לחומרה חדשה כוללות אביזרים המופעלים באמצעות USB, כרטיסי קול וכרטיסי PCI, עד כמה.

4. תקלות אלקטרוניות

הוצא את הכונן והתקן אותו במחשב אחר. אם הוא אינו מופיע ב- BIOS או מעורר רעש, קח אותו לאיש מקצוע לתיקון.

5. נזק לקושחה

אם הכונן לא טוען את מערכת ההפעלה, כבה את המחשב מייד. עליך לעשות את אותו הדבר אם הכונן מציג מידע שגוי, כגון שמות קבצים שגויים, קבצים בלתי קריאים, מספר דגם שגוי או גודל שגוי.

6. הסר את הכונן

אם ברצונך להסיר את הכונן מהמחשב, נתק את המחשב לפני ניתוק הכבלים. כמו כן, חשוב שתארק את עצמך כך שהרכיבים לא יסבלו מנזק סטטי.

7. שחזור נתונים DIY

אם ה- HD שלך לא נגרם נזק פיזי, תוכל להתקין אותו במחשב אחר כדי לאמת את תקינות מערכת הקבצים. אבל אם אתה יודע שמערכת ההפעלה פגומה או שיש מחשב מארח עם בעיות חומרה, אתה עשוי לשחזר את הנתונים שלך ללא בעיה.

8. RAID

כבה את השרת וקבל עזרה מאיש מקצוע אם הנתונים חשובים לך באמת.

9. שרת SQL

העתק את הנתונים שלך בכונן אחר לפני שתנסה לבצע תיקונים. כמו כן, תוכל לפתוח כרטיס תמיכה כדי לקבל עזרה ממיקרוסופט או לקחת את הכונן לשירות שחזור נתונים. אל תשכח לספק לבעל המקצוע טבלאות רשימות עדיפות ומבנה מסד נתונים.

10. MS Exchange

לפני שתנסה לבצע תיקונים, הקפד להעתיק את הקבצים החשובים שלך כולל LOG, .STM ו-.EDB.

11. התקשר לאיש מקצוע

אם אף אחד מהטריקים האלה לא עובד בשבילך, אנו מציעים לך ליצור קשר עם איש מקצוע. הם יעזרו לך לשחזר את הנתונים שלך בצורה מקצועית.

בקיצור, אנו ממליצים שתעקוב אחר הטיפים הבאים אם ברצונך לשפר את הסיכוי לשחזר את הנתונים שאבדו. מקווה שזה עוזר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.