5 דרכים למניעת תסמונת ראיית המחשב בעבודה מהבית

ככל שמספר האנשים העובדים מהבית ממשיך לעלות כך גם משך הזמן שעובד מרחוק על מסך המחשב עולה.

הזמן הנוסף שהושקע במחשב, בין אם מדובר במחשב שולחני, טאבלט, קורא אלקטרוני או טלפון סלולרי, יוצר פוטנציאל רב יותר לבעיות הקשורות לעין. זה יכול להוביל למה שמכונה תסמונת ראיית מחשב או CVS. מכשיר במיקום לא נכון יכול לגרום ל- CVS, וכתוצאה מכך יובש בעיניים, גירוי, אובדן ריכוז והשפעה שלילית כוללת על ביצועי העבודה.

זה קורה מכמה סיבות. ראשית, נדרש מאמץ שרירי משמעותי על מנת לשמור על ראייה ברורה במרחק מרחק עבודה קרוב. במשך שעות, מערכת הראייה פשוט חווה עייפות שרירית. שנית, עבודה צמודה ומתמשכת גם גוררת תשומת לב ממוקדת להפליא ויכולה לגרום למנהור תפיסתי המגדיל את הסחת הדעת ומפחית את טווח הקשב.

לבסוף כל מי שעובד במחשב פגום בתפקוד המהבהב. המצמוץ מייצר לחות ומהווה מרכיב חיוני לאופן בו העין מטפלת בעצמה. מצמוץ קבוע מתרחש כ -15 פעמים בדקה. עם זאת, מחקרים מצביעים שהמצמוץ מתרחש רק כ -5 עד 7 פעמים בדקה בעת שימוש במחשבים והתקני מסך דיגיטלי אחר. פחות לחות על פני העין עלולה לגרום לטשטוש הראייה, השקיה ושריפת העיניים.

להלן חמש דרכים להילחם בתסמונת ראיית המחשב ולשמור על בריאות העין האופטימלית.

1. מקם את אזור המסך הניתן לצפייה מעט מתחת לקו הראייה. בהנחה של ארגונומיה טובה ליד השולחן והכיסא, יש למקם את המחשב למבט מעט כלפי מטה.

המבט כלפי מטה קל יותר לעין מאשר להסתכל ישר לרוחב או לצפות למעלה.

הוא מסייע בהורדת העפעף ומסייע לחסל את הסיכויים להיפגע מטראפטים, במיוחד כאשר יחידת מיזוג אוויר נמצאת בחדר. זה עוזר להגן מפני יובש. בנוסף, מיקום המסך הנכון מקדם יציבה טובה כששתי הרגליים שטוחות על הרצפה.

2. הסר או הפחת את בוהק המסך. רעילות או אי נוחות באור יכולים לנבוע כתוצאה מסנוור רב מדי. זה יכול להשפיע על יכולתו של האדם לבצע את תפקידו הרגיל. מבחן טוב הוא להניח תיקייה מעל הראש כשאתה מסתכל על מסוף העבודה שלך. אם יהיה קל יותר לקרוא עם התיקייה מאשר למשתמש עלולות להיתקל בבעיות עם אי נוחות ובוהק נכות.

ניתן לצמצם את הבוהק על ידי הצבת מסך במסוף המחשב. ציפוי נגד בוהק במשקפיים יכול גם לעזור.

3. צמצם את החשיפה לאור כחול. ככל שהמחשבים הופכים מודרניים ומתוחכמים יותר, כך גם החשיפה לאור כחול. לסוג זה של אור יש השלכות מיידיות, כולל השפעה על בריאות מקולרית לטווח ארוך, החלק של העין המעבד 20-20 ראייה. כמו כן אור כחול יכול לפגוע במחזור השינה. מסננים וציפויים יכולים לסייע בהפחתת החשיפה לאור כחול.

4. אפשר לתחנות עבודה לאפשר ראייה היקפית. יש לבנות תחנות עבודה על מנת לאפשר גירוי ויזואלי סביבתי או פעילות עיניים המתרחשת בראייה היקפית. חזון מתפקד בצורה הטובה ביותר כאשר הוא נחשף למגוון מלא של גירוי ויזואלי לא רק מסוג אחד כשהוא חסום מלראות אחרים.

5. קח הפסקות. על מנת למנוע בצורה הטובה ביותר מתח בעיניים הקשורות למחשב, על המשתמשים לשמור על תשומת לב בנוגע למצמץ, למקם מסכים במקום הנכון, להימנע ממספר מסכים ולקחת הפסקות. קמה, תנועה, ואולי מתיחות קלות או סיבובים של הידיים, פרקי הידיים, הצוואר והגב, יסייעו להקל על מתח גבוה בעיניים ולהבטיח חווית עבודה פרודוקטיבית יותר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.