6 טעויות נפוצות שמשתמשי מחשב חייבים להימנע מהם

אם הייתה לך מערכת מחשב במשך כל זמן אמיתי, סביר להניח שהיתה לך לפחות מפגש אחד שבו המערכת שלך נכשלה באתחול או שהכונן הקשיח שלך התרסק. במקרים כאלה אנו יכולים להפסיד כמעט כל מה ששמרנו במערכות המחשב שלנו, במיוחד אם אין לנו אמצעי גיבוי.

מצבים כאלה אינם סוג הדברים שהמשתמש הממוצע חושב עליהם. כיוון שרובם אינם מודעים לסוג האסונות שיכולים להתרחש, עד להתרחשותם. רק המשתמשים המנוסים יותר מתרחקים כאלה, ולכן עושים את ההוראות הדרושות, כדי להגן על עצמם מפני התרחשויות כאלה, כאשר הם אכן קורים.

מסיבה זו, מדוע כל כך חשוב שתלמד על האמצעים השונים שתוכל ליישם כדי להגן על המערכת שלך.

להלן רשימה של הטעויות הגדולות ביותר שמשתמש המחשב הממוצע שלך יעשה. רבים מהם עשויים להיראות לך באופן מיידי ואולי לא. לפיכך, ידיעת הדברים הללו תביא אותך למיקום הטוב ביותר האפשרי, במקרה שמשהו לא צפוי מתרחש במערכת שלך.

1. השתמש בהגנת Ransomware

טעות אחת שרבים ממשתמשי המחשב עושים, היא שאין הגנה על תוכנת כופר במערכת שלהם.

תוכנת כופר היא בעצם סוג של קובץ זדוני שברגע שהוא יכנס למערכת שלך, יאתר ויחסום מידע רגיש במחשב שלך מאחורי הצפנה. לפיכך, על מנת לגשת למידע זה, תצטרך לשלם ליוצר הנגיפים, ומכאן כופר בתוכנת הכופר.

אין ספק שזהו אחד המצבים הגרועים ביותר שיכולים להתרחש במערכת שלך, אך ניתן למנוע זאת אם אתה יודע כיצד. הדבר היעיל ביותר שאתה יכול לעשות הוא להשתמש בתוכנת אנטי וירוס, שתמנע מכל וירוסי תוכנת כופר להיכנס למערכת שלך. ישנם מספר כלים שתוכל להשתמש בהם, כמה כלים נגד תוכנות כופר של מומחים שתוכל לבדוק, וגם תכונה מובנית של Windows שנקראת Controlled Folder Access.

תכונת Windows מובנית זו מיומנת מאוד בשמירה על בטיחות המערכת שלך, ועובדת מצוין בשיתוף עם Microsoft Defender. רצוי שתשתמש בשניהם, אך לכל הפחות בגישה לתיקייה מבוקרת, כדי להגן על הנתונים הרגישים ביותר שלך מפני האקרים וקבצים זדוניים.

2. הפעלה מחדש של המערכת נטו

בכל פעם שהמערכת שלך פועלת, אולי הדברים מתחילים לזוז לאט מאוד, ואין סיבה מוסברת לכך, הדבר הראשון שאתה צריך לנסות הוא אתחול פשוט של המערכת. אתחול המערכת הוא אחת הדרכים היעילות ביותר לתקן הרבה מאוד בעיות המתרחשות במערכת שלך. חלק מהדברים שתוכל לתקן במערכת שלך, עם אתחול פשוט, כוללים:

  • תוכניות פועלות לאט מהרגיל.

  • יישומים המניבים כמויות ניכרות של זיכרון.

  • בעיות קישוריות לאינטרנט.

  • מסך כחול של טעויות מוות.

3. לא לגבות את המחשב

כשל בכונן הקשיח הוא אחד הדברים ההרסניים ביותר שיכולים להתרחש במערכת שלך שרק מחמירים אם אין לך תוכנית גיבוי. כדי לשמור על בטיחות הנתונים שלך, כל שעליך לעשות הוא או לנצל אחסון בענן או לרכוש כונן קשיח אחר, בין אם הוא פנימי או חיצוני. לחלופין תוכל ללכת עם כונן הבזק, אם אתה מתכוון לגבות מסמכים קטנים בלבד.

כאשר יש לך את מערכת הגיבוי שלך, עליה לבצע גיבויים קבועים בשמך, בתנאי שיש לה מספיק מקום אחסון לשם כך.

כשמדובר בשימוש בדומה לכונן הבזק או כונן קשיח חיצוני, יהיה עליך לחבר אותם ידנית בזמן המתאים, כך שניתן יהיה לבצע את הגיבוי. זה עשוי להיות פעם בשבוע או פעם בחודש, באופן אידיאלי, אתה רוצה שיהיו לך כמה שיותר גיבויים, אבל אתה לא רוצה להגזים.

כמובן, אין דבר שעוצר את כשל הבזק או הכונן הקשיח החיצוני. עם זאת, עם אחסון בענן זה ממוזער. אתה יכול להשתמש בענן לגיבוי ממש לכל דבר, וזה עובד הרבה יותר מהר משיטות גיבוי אחרות. אם אתה חושב על גיבוי הטאבלט או הטלפון שלך, אז אחסון בענן הוא משהו שתרצה לשקול להשקיע בו.

רק הקפד לעקוב אחר מה שמגובים, ולהבין קצת כיצד לשחזר נתונים אלה, במקרה שתזדקק להם.

4. לא להשאיר את מערכת ההפעלה מעודכנת

מפתחים מוציאים כל הזמן עדכונים חדשים לתוכנה שלהם, ולא בכדי. סיבות אלה עשויות לכלול, לתיקון באגים, הוספת תכונות חדשות, תיקון פגיעויות אבטחה ידועות וכדי להפוך את המערכת לאבטחה יותר. כאשר אתה מזניח לשמור על מערכת ההפעלה שלך מעודכנת אתה בעצם משאיר את המערכת שלך לנצל. אחד הדברים הטובים ביותר שאתה יכול לעשות עבור מערכת המחשב שלך הוא הגדרת עדכוני Windows אוטומטית.

5. שימוש מתמיד ב- Defragmenter Disk

אם אתה נמצא באחת ממערכות ההפעלה העדכניות ביותר של Windows, אין צורך לחשוב על איחוי הכונן הקשיח, זאת מכיוון שמערכת ההפעלה שלך מוגדרת לבצע זאת באופן אוטומטי. עליך לשקול לעשות זאת באופן ידני רק אם הכונן הקשיח שלך מקוטע בצורה יוצאת דופן. וזה צריך להיעשות רק בכונני HDD סטנדרטיים. אין צורך לאחסון את כונני ה- SSD המאוחרים שלך, והם אינם מרוויחים מהתהליך בשום צורה, שכן הנתונים נשמרים עליהם בצורה שונה בהרבה.

6. שימוש בכפתור ההפעלה לכיבוי מערכת Ones

אם אתה פשוט לוחץ על לחצן ההפעלה, הוא יעבור בתהליך הכיבוי. עם זאת, אם אתה מחזיק את לחצן ההפעלה למטה, הוא יבצע מה שנקרא כיבוי קשיח. פעולה זו תכבה את המחשב שלך בפתאומיות, ותסגור את כל הקבצים והתוכניות בתהליך. זו לא דרך מומלצת לכיבוי המערכת שלך, מכיוון שהיא עלולה לגרום לשחיתות נתונים, אובדן נתונים ואפילו כשל בחומרה.

אתה עשוי למצוא באינטרנט דיונים מסוימים הקובעים שאין שום דבר רע בהפעלת המערכת שלך בצורה זו. אבל המציאות היא שהם מאוד טועים. עליך להשתמש רק בכיבוי קשה במקרי חירום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.