VNA ו- PACS: התשובות לניהול יעיל של נתוני הבריאות הגדלים באופן אקספוננציאלי

מערכות הבריאות מייצרות יותר נתוני מטופלים מאי פעם. עם התקדמות המחלות, "טביעת רגל הנתונים" של כל מטופל עולה עם הזמן, ובכך מגדילה את כמות הנתונים הכוללת, אותה צריכים הגופים המתאימים (בעיקר נותני שירותי בריאות) לנהל.

כמויות גדולות של נתונים מטבעם קשה לניהול, אך שפע של נתונים אומר גם שניתן להפיק תוצאות אנליטיות טובות יותר, מה שנדרש כדי להוזיל עלויות ותוצאות מטופלים טובות יותר. כתוצאה מכך, יש ביקוש עצום לפלטפורמות לניהול נתונים בתחום הבריאות ותעשיות בעלות הברית לאחסון, אחזור, איחוד והצגת נתונים ביעילות.

ארכיון ניטראלי של ספק (VNA) הוא מרכיב בלתי נפרד בניהול נתוני בריאות מודרניים. VNA היא תוכנת פתרון אחסון שיכולה לאחסן תמונות, מסמכים וקבצים רלוונטיים קליניים אחרים בפורמט סטנדרטי עם ממשק סטנדרטי.

נתונים המאוחסנים ב- VNA ניתנים לגישה חופשית על ידי מערכות אחרות, ללא קשר ליצרני מערכות אלה. יכולת פעולה הדדית זו היא סימן ההיכר של כל מערכת VNA. למונח "נייטרלי" בקיצור VNA יש השלכות עצומות, מכיוון שהוא הופך את הנתונים המאוחסנים ב- VNA ללא תלויי פלטפורמה. רשתות ה- VNA מקלות על שיתוף נתונים ברחבי מערכת הבריאות, ומאפשרות תקשורת בין מחלקות. הם מאפשרים לרופאי הדמיה להשתמש בתוכנה המשלבת תמונות עם ה- EHR, על מנת לסייע באבחון מושכל יותר.

VNA יכול גם לעזור להפוך את הנתונים לאבטחים יותר. VNA שמשתמשים באחסון מבוסס ענן יכולים להציע אפשרויות שחזור טובות יותר מאשר פתרון מקומי בלבד. גם אם הקבצים המקומיים פגומים או נהרסים, הנתונים נשארים שלמים במיקום מאובטח באמצעות שרת ענן.

יתרון מוסתר נוסף של ה- VNA הוא הורדת עלויות הניהול. פחות מערכות ופחות נקודות גישה פירושו פחות תקורה עבור מחלקת ה- IT. ואין צורך להעביר נתונים כאשר מערכות מתעדכנות או מוחלפות, הליך שיכול להיות עתיר משאבים. מכשירי ה- VNA מציעים עלויות אחסון נמוכות יותר בהשוואה למערכות PACS נפרדות, גם במערכת הבריאות. VNAs יכולים להשתמש ביישומי ניהול מחזור חיים של מידע כדי להעביר נתונים ישנים יותר באופן אוטומטי לאחסון לטווח ארוך פחות, תוך שמירה על הנתונים הנפוצים ביותר על מדיה עם גישה מהירה יותר בעלות גבוהה יותר.

יישום א VNA מהווה שינוי משמעותי בהליכי הפעולה של מערכת הבריאות. שינוי זה יכול לחשוף שפע של הזדמנויות להגדיל את היעילות, לייעל את תהליכי העבודה ולהוזיל עלויות.

PACS

שיטות אבחון מודרניות מייצרות כמות עצומה של תמונות ונתונים ציוריים. PACS מייצג תמונה ארכיון ותקשורת מערכת. המטרה העיקרית של PACS היא לפשט את ניהול התמונות הקשורות בניטור המטופל לאורך כל הטיפול והחלמה. שיטות רדיולוגיה מודרניות כוללות הדמיה דיגיטלית. לכן, לצורך יכולת ההדדיות, נדרש תקן, המזוהה על ידי כל בעלי העניין ומתקבל כנורמה.

המקרה המדויק הוא DICOM, שמייצג הדמיה דיגיטלית ותקשורת ברפואה. PACS העומדים בתקני DICOM מתאימים יותר להתאמת נתוני תמונה דיגיטליים הנוצרים באמצעות מכשירים רפואיים שנרכשו מספקים שונים. במילים אחרות, ל- PACS התואמים ל- DICOM יש יכולת פעולה הדדית טובה יותר וכיסוי רחב יותר לאחסון ועיבוד סוגים שונים של תמונות דיגיטליות הנוצרות באמצעות הליכים רפואיים מגוונים.

היתרונות המקובלים של PACS כוללים הסרת כפילויות, גישה מהירה לתמונות ולדוחות של מטופלים, שיתוף מרחוק של נתוני המטופל ודוחות בתוך ארגון או לארגונים אחרים, וקביעת כרונולוגיה בתוצאות הרדיולוגיה של המטופלים, על מנת להקל על השוואה עם מחקרים קודמים על אותם מטופלים או אחרים.

אסטרטגיית הדמיה העסקית הטובה ביותר: מה שמתאים לצרכים שלך

עם הרבה ספקים המציעים מערכות לניהול תדמית ארגוני, קשה להפוך את הבחירה הטובה ביותר. כל ארגון שונה מבחינת ההיררכיה הארגונית, כמו גם סוג הרשת המשמשת לתקשורת ואילוצים פיננסיים. כתוצאה מכך, הדרישות לפתרונות הדמיה ארגוניים עבור כל אחד מאלה יהיו שונות, ואף ספק אחד אינו יכול לספק את כל הדרישות הללו.

GE Healthcare ו- Philips מציעות כמה מפתרונות ה- PACS המרגשים ביותר. לשני הספקים הללו יש הבחנה ייחודית שיש להם קהל לקוחות עולמי ומתן אסטרטגיות שממוקדות בארכיון ארגוני. ארכיון ארגוני מתייחס לאחסון ארוך טווח לניהול ואיסוף נתונים ממחלקות הדמיה מרובות.

אם צרכי הארגון ממוקדים יותר ב- VNA, יש לשקול ספקים בעלי מומחיות VNA בלעדית. דוגמה למומחה הממוקד ב- VNA תהיה Agfa. Agfa מספקת פתרונות VNA ברמת הארגון לטיפול בנתוני DICOM וגם בנתונים שאינם DICOM.

ללא קשר לגודל המתקן שלך או למספר מטופלים איתו יש לך מגע, עליך להפוך את אחסון התמונות לכורח, מכיוון שהרופאים דורשים גישה חלקה אליהם. ככלל אצבע, חובה לומר שלכל ארגון גדול עם מחלקות ייעודיות להדמיית אבחון שונות (או לפחות מחלקה רדיולוגית ייעודית) צריכה להיות מערכת PACS. אם לא קיימים אילוצים פיננסיים, יש להשתמש במערכת היברידית המשלבת הן VNA והן PACS לאחסון מבוסס ענן. מערכות היברידיות עם אחסון מבוסס ענן נחשבות לאחת השיטות היעילות ביותר בניהול הדמיה ארגונית שוטפת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.